XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  10.10.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

  1. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 17.30. W niedzielę dziesiątek różańca po każdej Mszy św.
  2. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci klas III z rodzicami w ramach przygotowań do I Komunii św.
  3. Spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania, zarówno tych którzy mają przyjąć sakrament w tym roku jak i tych którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu w roku przyszłym w dzisiaj na Mszy Św. o godz. 13.30.
  4. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Trwają prace przy ogrodzeniu naszego cmentarza oraz remont dachu na plebanii.
  5. Dzisiejsza niedziela w całej Polsce to także XXI Dzień Papieski. Szczególnie widocznym znakiem tego święta będzie przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolnych uczniów znajdujących się w trudnej materialnej sytuacji. To żywy pomnik św. Jana Pawła II. Możemy włączyć się w to dzieło składając swój dar po Mszy św.
  6. W poniedziałek 11 października o godzinie 18.00 kolejna katecheza dla młodzieży w ramach ,,Kursu Alpha”. Katechezy przeznaczone są dla młodzieży od lat 12.
  7. W środę przypada 13 października. Zapraszamy na ostatnią w tym roku procesję fatimską. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 następnie z figurą Matki Bożej i modlitwą różańcową przejdziemy ulicami: św. Antoniego, Myśliwską, Jelenią, Jastrzębią i św. Antoniego.
  8. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy działalność naszej parafialnej scholii. Zapraszamy dzieci na próbę śpiewu w środę o godz. 18.30. Mile widziane nowe osoby, które będą chciały posługiwać śpiewem w czasie niedzielnych Mszy św.
  9. W przyszłą niedzielę 17 października 2021 r. w całej Polsce odbędą się Procesje Różańcowe podczas których zostaną odmówione wszystkie części Różańca Świętego jako pokuta i wynagradzanie za grzechy nasze i całej naszej wspólnoty narodowej. W naszym dekanacie taka procesja rozpocznie się o godz. 9.30 w kościele Matki Bożej Zwycięskiej przy ul. Podgórnej, następnie przejdzie do kościoła Miłosierdzia Bożego, potem na Jar do kościoła św. Andrzeja. W naszej parafii spodziewana jest ok. 11.40, skąd uda się do kościoła św. Józefa na Bielanach. Na Mszy św. uczestniczymy w swoich parafiach o dowolnej godzinie.
  10. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela.