XXVIII NIEDZIELA  ZWYKŁA  11.10.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe w kościele odprawiamy codziennie – także w niedzielę – o godz. 17.30.
 2. Dzisiaj o godz. 14.30 specjalna Msza św. dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. Dzieci prosimy o przyniesienie różańców.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na kolejne inwestycje w naszej parafii. Wśród nich remont otoczenia kaplicy na Barbarce.
 4. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski. Tradycyjnie w tym dniu polskie społeczeństwo buduje tzw. „żywy pomnik” największemu z Polaków w postaci Dzieła Nowego Tysiąclecia. Jest to ogólnopolski fundusz, który umożliwia kształcenie bardzo zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Kwesta na ten cel odbywać się będzie dzisiaj po Mszach św.
 5. We wtorek przypada 13 października. Zapraszamy na ostatnią w tym roku procesję fatimską. Rozpoczniemy ją Mszą św. w kościele o godz. 18.00. Następnie z figurą Matki Bożej przejdziemy ulicami: św. Antoniego, Wilczą, Jelenią, Jastrzębią i św. Antoniego powrócimy do kościoła.
 6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania w czwartek o godz. 18.45.
 7. Chłopców, którzy pragną włączyć się do wspólnoty ministrantów zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 16.00. Dziewczynki, które pragną włączyć się do parafialnej scholi zapraszamy na ćwiczenia śpiewu w sobotę o godz. 11.00.
 8. Kolejna Msza św. z modlitwami o uzdrowienie zostanie odprawiona w najbliższy piątek o godz. 18.00.
 9. W związku z przypadającą we wtorek procesją fatimską, kolejny dyżur radców prawnych, prawników i aplikantów w naszej parafii we wtorek 20 października.
 10. Msza św. w intencji pielgrzymów, którzy we wrześniu br. pielgrzymowali do Wilna zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
 11. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek – św. Teresę od Jezusa, w piątek – św. Jadwigę Śląską i kolejną rocznicę wyboru Jana Pawła II, w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego.
 12. W przyszłą niedzielę w całym Kościele kolekta przeznaczona jest na misje.
 13. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Rzymu w grudniu br. na uroczystość otwarcia Roku Miłosierdzia. Zapisy w biurze parafialnym.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli oraz Śladów na Wrzosach.