XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  11.10.2020

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 17.30. W niedzielę dziesiątek różańca po każdej Mszy św.
  2. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci klas III z rodzicami. Rozpoczynamy całoroczne przygotowanie do I Komunii św.
  3. Również dzisiaj o godz. 13.30 Msza św. i pierwsze spotkanie młodzieży klas II szkół średnich, którzy pragną w przyszłym roku przyjąć sakrament bierzmowania.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na dalsze parafialne inwestycje.
  5. Dzisiejsza niedziela w całej Polsce to także XX Dzień Papieski. Szczególnie widocznym znakiem tego święta będzie przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolnych uczniów znajdujących się w trudnej materialnej sytuacji. To żywy pomnik św. Jana Pawła II. Ofiary na ten cel można złożyć do koszyków przy wejściach do kościoła.
  6. We wtorek przypada 13 października, wspomnienie zakończenia objawień fatimskich. O godz. 17.30 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej wokół naszego kościoła.
  7. Miejska Przychodnia Specjalistyczna w Toruniu zaprasza osoby w wieku od 50 do 65 roku życia na spotkanie dotyczące profilaktyki raka jelita grubego. Spotkanie z lekarzem odbędzie się w dniu 13 października o godzinie 17:00 w kaplicy przy naszym kościele. W trakcie spotkania będzie możliwość zapisania się bez skierowania i kolejek na bezpłatne badanie kolonoskopowe. Zapisy telefoniczne pod numerami telefonów: 667 111 145 lub 575 040 510 oraz mailowo: profilaktyka@mps.torun.pl 
  8. Nauczycieli i pracowników oświaty diecezjalny duszpasterz zaprasza na Mszę Świętą w ich intencji, która będzie odprawiona w następną niedzielę o godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II (ul. Starotoruńska). 
  9. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek.
  10. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Niedziela.