XXVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  12.10.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzieci klas III wraz z rodzicami zapraszamy na specjalną Mszę św. z poświęceniem różańców dzisiaj o godz. 14.30.
  2. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu od poniedziałku do soboty – w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy także wszystkie dzieci do wspólnej modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. W niedzielę nie ma specjalnego nabożeństwa różańcowego.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na dalsze prace w naszej świątyni i jej otoczeniu. Wkrótce rozpocznie się montaż krzyża w nowej części cmentarza.
  4. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski. Tradycyjnie w tym dniu polskie społeczeństwo buduje tzw. „żywy pomnik” największemu z Polaków w postaci Dzieła Nowego Tysiąclecia. Jest to ogólnopolski Fundusz, który umożliwia kształcenie bardzo zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Kwesta na ten cel odbywać się będzie dzisiaj po Mszach św.
  5. Zapraszamy na ostatnią w tym roku procesję fatimską, która odbędzie się jutro 13 października. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Przejdziemy z figurą Matki Bożej i modlitwą różańcową ulicami: Szosa Chełmińska, Lisia, Sokola, św. Antoniego. Prosimy o przyniesienie świec.
  6. Kolejna Msza św. z modlitwami o uzdrowienie zostanie odprawiona w najbliższy piątek 17 października o godz. 18.00 w naszym kościele. W tym dniu na wspólny różaniec zapraszamy o godz. 17.30.
  7. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz tych, którzy przyjęli ten sakrament w tym roku zapraszamy na dodatkową Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 19.15.
  8. Zespół Opieki Paliatywnej „Światło” zaprasza w dniu 17 października na koncert charytatywny duetu Anita Lipnicka i John Porter. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w siedzibie hospicjum i u nas w biurze parafialnym. Całkowity dochód przeznaczony jest na utrzymanie tej wartościowej placówki.
  9. Trwają obchody 30 rocznicy uprowadzenia i śmierci błog. Ks. Jerzego Popiełuszki. Dzisiaj odbędzie się pielgrzymka piesza do Górska, w sobotę koncert pt. „Modlitwy Matki” w kościele Księży Jezuitów. Centralna Msza św. w Toruniu w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w kościele Wniebowzięcia NMP. Cały program obchodów jest umieszczony w gablocie przed kościołem.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli oraz Naszej Arki.