XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  13.10.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj 13 października zapraszamy na ostatnią w tym roku procesję fatimską. O godz. 18.00 Msza św. i następnie wyruszymy z figurą Matki Bożej ulicami: św. Antoniego, Jelenią, Jastrzębią i św. Antoniego powrócimy na plac kościelny. Bóg zapłać wszystkim uczestniczącym w tegorocznych procesjach. Dziękujemy fundatorom kwiatów do figury Matki Bożej Fatimskiej
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Najbliższe inwestycje to wymiana zużytego sprzętu multimedialnego i ogrodzenie nowej części cmentarza.
  3. Dzieci klas III zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 14.30, podczas której zostaną poświęcone różańce.
  4. Dzisiejsza niedziela w całej Polsce to także XIX Dzień Papieski. Szczególnie widocznym znakiem tego święta będzie przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolnych uczniów znajdujących się w trudnej materialnej sytuacji. To żywy pomnik św. Jana Pawła II. 
  5. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 17.30.
  6. Zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia Boga, który odbędzie się w naszym kościele w piątek 18 października o godzinie 18.00. W programie wieczoru Eucharystia, Adoracja i Błogosławieństwo indywidualne. 
  7. Lektorów i ministrantów oraz każdego kto chciałby służyć przy ołtarzu zapraszamy na zbiórkę do naszego kościoła w sobotę 19 października o godzinie 11.00.
  8. Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli ks. dr Mariusz Wojnowski zaprasza na Mszę św. w intencji nauczycieli i pracowników oświaty, która zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.