XXVIII NIEDZIELA  ZWYKŁA  15.10.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsza niedziela w całej Polsce to XXIII Dzień Papieski, odbywający się pod hasłem „Cywilizacja życia”. Św. Jan Paweł II nauczał, że ludzkie życie jest święte od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Szczególnie widocznym znakiem tego święta jest przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolnych uczniów znajdujących się w trudnej materialnej sytuacji. To żywy pomnik św. Jana Pawła II. Ofiary na ten cel możemy złożyć do koszyków pod chórem. Gościmy stypendystów fundacji, którzy po Mszach św. m.in. oferują ciasta własnego wypieku i inne atrakcje. Centralna Msza św. tego wydarzenia dzisiaj o godz. 12.00 w naszym kościele.
  2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy rozpoczynają swoje przygotowanie do tego sakramentu dzisiaj na Mszy Św. o godz. 13.30. 
  3. Duszpasterz nauczycieli, ks. Mariusz Wojnowski, zaprasza na Mszę Św. w intencji nauczycieli i pracowników oświaty w poniedziałek o godz. 18.00 u nas w kościele.
  4. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach „Wieczorów u św. Antoniego”. Tym razem naszym  gościem będzie Wiesława Korzeniewska OVd, która przybliży nam  powołanie wdowy konsekrowanej. Spotkanie odbędzie się w czwartek 19 października o godz.  18.45 w sali pod zakrystią. Więcej na ten temat w ostatnim numerze Śladów na Wrzosach.
  5. W tym tygodniu w świątyni Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II odbywają się Dni z Janem Pawłem II w ramach uroczystości odpustowych. Jako parafia jesteśmy zaproszeni w najbliższy piątek 20 października o godz. 18.00. Msza św. zostanie odprawiona w intencji małżonków z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich z udziałem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich oraz Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana oraz w intencji Służby Zdrowia: lekarzy, pielęgniarek, a także pracowników i wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża i Honorowych Dawców Krwi.  Mszy św. będzie przewodniczyć ks. prob. Wojciech Miszewski. 
  6. Zapraszamy wszystkich chcących i lubiących śpiewać na warsztaty muzyczne. Odbędą się one w najbliższy weekend 20-22 października w salach naszego domu parafialnego, pod kierunkiem kompozytora i dyrygenta Huberta Kowalskiego.  Zapraszamy na Mszę św.  kończącą  warsztaty muzyczne – w przyszłą niedzielę 22 października godz. 13.30.  
  7. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 17.30. W niedzielę dziesiątek różańca po każdej Mszy św.
  8. W najbliższy czwartek zostanie otwarte Muzeum Pamięć i Tożsamość im. Św. Jana Pawła II. Pierwsze otwarte spotkanie w Muzeum odbędzie się w przyszłą niedzielę 22 października o godz. 14.00 w Audytorium I tego Muzeum.  Będzie to spektakl „Pokonać piekło” poświęcony św. Andrzejowi Bobola i błog. ks. Jerzemu Popiełuszko w wykonaniu teatru „Nie teraz” z Rzeszowa.  Bezpłatne bilety wstępu będzie można odebrać przed spektaklem.
  9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela,  który można nabyć w zakrystii. Dostępny jest także październikowy numer Nauczyciela Ewangelii.