XXX NIEDZIELA  ZWYKŁA  23.10.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 17.30.
  2. Urząd Miasta Torunia i nasza parafia zaprasza w dzisiejszą niedzielę na uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające 77. rocznicę zapoczątkowania przez Niemców masowych straceń mieszkańców Torunia w lasach podtoruńskiej Barbarki. Okolicznościowa Msza św. zostanie odprawiona przy pomniku upamiętniającym miejsce kaźni w lesie na Barbarce o godz. 13.00. Nie będzie Mszy św. w kaplicy.
  3. Również dzisiaj przypada 23 dzień października. O godz. 17.00 zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio na wspólną modlitwę.
  4. W środę 26 października przypada kolejna rocznica peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. Każda rocznica tego wydarzenia jest czasem Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W naszym kościele rozpoczniemy ją po Mszy św. godz. 18.00 i trwać będzie przez całą noc, aż do czwartku 27 października. Tego dnia o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 17.30 różaniec i zakończymy czuwanie. Serdecznie zapraszamy do adorowania Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie wg wyznaczonego planu zmienianego każdego roku o 1 godzinę. Mamy nadzieję, że ani przez chwilę nie zabraknie modlących się parafian. Szczególnie liczymy na czuwanie w późnych godzinach nocnych. Spróbujmy chociaż przez 1 godzinę być w świątyni na adoracji. Przed rokiem udało się nam sprostać temu zadaniu. Plan adoracji zamieszczony jest w gablotce, na naszej stronie internetowej.
  5. Dzieci oraz ich rodziców zapraszamy na II Toruński Marsz Wszystkich Świętych w piątek 28 października. Rozpoczęcie Mszą św. pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Suskiego o godz. 16.00 w kościele Wniebowzięcia NMP, następnie przejście orszaku ulicami starówki. Zachęcamy, by dzieci się przebrały za ulubionych świętych.
  6. Kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie  pragną ochrzcić swoje dziecko w naszym kościele w najbliższy piątek o godz. 19.00.
  7. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku z prasą wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w Biurze parafialnym. W wyznaczonym dniu odprawimy za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. i odmówimy różaniec. Tegoroczne ofiary z wypominków przeznaczone są na dalsze prace w naszej świątyni i jej otoczeniu.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.