XXX NIEDZIELA ZWYKŁA  25.10.2020

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy do soboty o godz. 8.00 i 17.30.
  2. Zapraszamy na uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające 81. rocznicę zapoczątkowania przez Niemców masowych straceń mieszkańców Torunia w lasach Barbarki. Okolicznościowa Msza św. zostanie odprawiona przy pomniku upamiętniającym miejsce kaźni dzisiaj  25 października o godz. 13.00. Nie będzie Mszy św. w kaplicy na Barbarce.
  3. W związku z ograniczeniami sanitarnymi dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych w naszej diecezji obowiązuje dyspensa od udziału w Mszy św. niedzielnej. 
  4. W przyszłą niedzielę 1 listopada przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. W tym roku w związku z pandemią wyjątkowo nie będzie Mszy św. na cmentarzu, tak aby o jednej porze nie gromadzić dużego skupiska wiernych. Zachęcamy do odwiedzania cmentarza w ciągu całego tygodnia i w oktawie uroczystości.  
  5. Przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych o  godz. 18.00 odprawiać będziemy Msze św. wspólne za zmarłych, których polecamy na kartkach wypominkowych. Po Mszy św. w ich intencji odmówimy Różaniec wymieniając imiona i nazwiska zmarłych. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie całe rodziny i zachęcamy do przyjęcia Komunii św. za zmarłych. Pamiętajmy, że to najpiękniejszy dar, jaki możemy ofiarować naszym bliskim. Kartki wypominkowe można składać w biurze parafialnym. 
  6. W przyszłą niedzielę Msza św. w kaplicy na Barbarce tradycyjnie o godz. 13.00. Następnie do Niedzieli Palmowej zawieszamy odprawianie Mszy św. w tym miejscu.
  7. Jutro w poniedziałek 26 października przypada kolejna rocznica peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. Każda rocznica tego wydarzenia jest czasem Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W związku z ograniczeniami będzie ona miała okrojony charakter. W naszym kościele rozpoczniemy ją w poniedziałek po Mszy św. godz. 18.00 i trwać będzie do godz. 21.00. We wtorek wznowimy adorację po Mszy św. o godz. 8.30 i trwać będzie do godz. 18.00 z przerwami na pogrzeby o godz. 11.00 i 12.00.  Serdecznie zapraszamy do adorowania Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Spróbujmy chociaż przez 1 godzinę być w świątyni na adoracji. 
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.