XXX  NIEDZIELA  ZWYKŁA  26.10.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj wspominamy 75. rocznicę rozpoczęcia masowych egzekucji w lesie na Barbarce. Zapraszamy na Mszę św. przy pomniku ofiar na Barbarce o godz. 13.00. Będzie to uroczystość religijno – patriotyczna organizowana przez władze miasta Torunia i naszą parafię. Dzisiaj nie będzie Mszy św. w kaplicy na Barbarce
  2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 19.00 do naszego kościoła na koncert na którym zostanie wykonany słynny utwór „Gloria” Antonio Vivaldiego. Wystąpi chór i orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Piotra Dołęgowskiego. Wstęp na koncert bezpłatny.
  3. Również dzisiaj przypada kolejna rocznica peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. Każda rocznica tego wydarzenia jest czasem Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W naszym kościele rozpoczniemy ją o godz. 21.00 i trwać będzie przez całą noc, aż do poniedziałku 27 października, o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i zakończymy czuwanie. Serdecznie zapraszamy do adorowania Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie wg wyznaczonego planu zmienianego każdego roku o 1 godzinę. Mamy nadzieję, że ani przez chwilę nie zabraknie modlących się parafian. Szczególnie liczymy na czuwanie w późnych godzinach nocnych. Spróbujmy chociaż przez 1 godzinę być w świątyni na adoracji. Przed rokiem udało się nam sprostać temu pięknemu zadaniu. Plan adoracji zamieszczony jest w gablotce, na naszej stronie internetowej i w Nauczycielu Ewangelii.
  4. Jeszcze tylko do piątku odprawiamy październikowe nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 17.00, a dla dorosłych na godz. 18.00.
  5. Od kilku lat w toruńskich kościołach odbywają się comiesięczne „Spotkania z Biblią”. Najbliższe spotkanie odbędzie się w naszej parafii w środę 29 października o godz. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Prelekcję pt „Żyje ten, kto umarł” wygłosi ks. dr Tomasz Tułodziecki.
  1. W sobotę 1 listopada przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę – nie będzie Mszy św. o godz. 13.30 w kościele. Msza św. w kaplicy na Barbarce z modlitwami za zmarłych w tym dniu tradycyjnie o godz. 13.00. O godz. 15.00 odprawimy Mszę św. na naszym parafialnym cmentarzu. Poprzedzimy ją odmówieniem różańca za zmarłych o godz. 14.30.
  2. W przyszłą niedzielę – 2 listopada dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych. Przez całą oktawę o godz. 18.00 odprawiać będziemy Msze św. wspólne za zmarłych, których polecamy na kartkach wypominkowych. Po Mszy św. w ich intencji odmówimy Różaniec wymieniając imiona i nazwiska zmarłych. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie całe rodziny i zachęcamy do przyjęcia Komunii św. za zmarłych. Pamiętajmy, że to najpiękniejszy dar, jaki możemy ofiarować naszym bliskim. Kartki wypominkowe można składać w biurze parafialnym przez cały tydzień. Ofiary przeznaczone są na metalowy krzyż z rzeźbą Jezusa Ukrzyżowanego wykonaną z brązu przez artystę Gennadija Jerszowa. Krzyż zostanie poświęcony 1 listopada po Mszy św. na naszym cmentarzu.
  3. Od popołudnia uroczystości Wszystkich Świętych przez całą oktawę za nawiedzenie cmentarza, także grobu ks. prał. B. Górskiego otrzymać można odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Spowiedź św. w naszym kościele podczas wszystkich Mszy św. oraz w dni powszednie dodatkowo od 17.30 do 18.00.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli oraz Nauczyciela Ewangelii
  5. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Bogdan Władysław Górny, l. 58, ul. Pszeniczna, śp. Ryszard Roman Zydorczyk, l. 73, ul. Szosa Chełmińska. Wieczny odpoczynek…

SPOTKANIA Z BIBLIĄ