XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 28.10.2012

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy włączyli się w całodobową adorację Najśw. Sakramentu.

Jeszcze tylko do środy odprawiamy październikowe nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 17.00, a dla dorosłych na godz. 18.00.

W czwartek 1 listopada przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę – nie będzie Mszy św. o godz. 13.30 w kościele. Msza św. w kaplicy na Barbarce z modlitwami za zmarłych w tym dniu tradycyjnie o godz. 13.00. O godz. 15.00 odprawimy Mszę św. na naszym parafialnym cmentarzu. Poprzedzimy ją odmówieniem różańca za zmarłych o godz. 14.30.

W piątek – 2 listopada dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Przez całą oktawę o godz. 18.00 odprawiać będziemy Msze św. wspólne za zmarłych, których polecamy na kartkach wypominkowych. Po Mszy św. w ich intencji odmówimy Różaniec wymieniając imiona i nazwiska zmarłych. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie całe rodziny i zachęcamy do przyjęcia Komunii św. za zmarłych. Pamiętajmy, że to najpiękniejszy dar, jaki możemy ofiarować naszym bliskim. Kartki wypominkowe można składać w biurze parafialnym przez cały tydzień.

Od popołudnia uroczystości Wszystkich Świętych przez całą oktawę za nawiedzenie cmentarza, także grobu ks. prał. B. Górskiego otrzymać można odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu pokuty. Spowiedź św. w naszym kościele podczas wszystkich Mszy św. oraz w dni powszednie dodatkowo od 17.30 do 18.00.
W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od 15.30 do 18.00.

W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 zapraszamy na Różaniec, a następnie na Mszę św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. Pragniemy, aby jednym z owoców nawiedzenia wizerunku Matki Bożej w naszej parafii było powstanie nowych Róż Różańcowych. Jedną z pierwszych będzie Róża Rodziców modlących się za swoje dzieci. Zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne w najbliższą sobotę po porannym nabożeństwie pierwszosobotnim.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela, a w nim m. in. o niszczeniu poczętego życia w procedurze In vitro, interesujący artykuł o tym jak matka ks. Jerzego Popiełuszki przeżyła śmierć syna, o przemilczanych faktach i wątpliwościach co do oficjalnej wersji porwania i śmierci ks. Popiełuszki, piękne świadectwo wiary aktorki Anny Dymnej, pytania i wątpliwości o katastrofie smoleńskiej – wywiad z Antonim Maciarewiczem. Do każdego numeru dołączony jest dodatek Niedziela dla młodych. Polecamy również najnowszy numer dwumiesięcznika Posłaniec św. Antoniego.