XXXI  NIEDZIELA  ZWYKŁA   05.11.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Do środy włącznie o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. wspólną za zmarłych, których polecamy na kartkach wypominkowych. Po Mszy św. w ich intencji odmawiamy Różaniec. Wypominki złożone w zakrystii lub składane na kolektę bez wyznaczonej daty będą uwzględnione w modlitwach w środę.
 2. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na wspólną modlitwę różańcową w środę o godz. 17.30. Wcześniej o godz. 16.30 spotkanie formacyjne.
 3. W ramach „Wieczorów u św. Antoniego” w czwartek 9 listopada o godz. 18.45  w sali pod zakrystią zapraszamy na spotkanie poświęcone Błogosławionej Rodzinie Ulmów. Naszymi gośćmi będą: Anna i  Tomasz Głos oraz Edyta i Szymon Głos, którzy są spokrewnieni z rodziną  Ulmów.
 4. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. 
 5. Zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania w przyszłym roku na spotkanie formacyjne, które odbędzie się również w przyszłą niedzielę.  Rozpoczęcie na Mszy św. o godz. 13.30.
 6. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze parafialne inwestycje.
 7. Jak w ostatnich latach do Niedzieli Palmowej zawieszamy odprawianie Mszy św. o godz. 13.00 na Barbarce. 
 8. Diecezjalny duszpasterz nauczycieli, ks. Mariusz Wojnowski, zaprasza na Mszę Św. w intencji zmarłych nauczycieli i pracowników oświaty, która zostanie odprawiona we wtorek 7 listopada o godz. 18.00 w naszym kościele.
 9. W niedzielę za tydzień  przeżywać będziemy  XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tym razem otoczymy modlitwą i wsparciem finansowym chrześcijan z Bliskiego Wschodu. Ziemia Święta jest pogrążona w wojnie, Liban zmaga się z potężną biedą, Syria została dotknięta silnym trzęsieniem ziemi. W całej Polsce po Mszach św. okazja do złożenia swojej ofiary na ten cel.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli i Nauczyciela Ewangelii. Wkrótce będzie wydrukowany po raz pierwszy parafialny kalendarz ścienny na rok 2024.  Zachęcamy także do odwiedzania parafialnej strony internetowej, na której znajdziemy aktualne wiadomości z parafii. Ostatnio umieściliśmy film z naszego festynu oraz koncert gościa festynowego zespołu Bayer Full.
 11. Dzisiaj po Mszach św. o godzi. 10.30 i 12.00, Skauci Króla będą rozprowadzać flagi Polski. Dochód ze sprzedaży wesprze ich wyjazd na obóz zimowy.  

 

.