XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA   30.10.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w całodobową adorację Najśw. Sakramentu, którą przeżywaliśmy w ub. tygodniu. To piękne wyznanie wiary w żywą obecność Pana Jezusa w Eucharystii.
 2. We wtorek 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę – nie będzie Mszy św. o godz. 13.30 w kościele. Msza św. w kaplicy na Barbarce z modlitwami za zmarłych w tym dniu tradycyjnie o godz. 13.00. O godz. 15.00 odprawimy Mszę św. na naszym parafialnym cmentarzu. Poprzedzimy ją odmówieniem różańca za zmarłych o godz. 14.30. 
 3. W środę – 2 listopada dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. jak w dni powszednie. Przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych o  godz. 18.00 odprawiać będziemy Msze św. wspólne za zmarłych, których polecamy na kartkach wypominkowych. Po Mszy św. w ich intencji odmówimy Różaniec wymieniając imiona i nazwiska zmarłych. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie całe rodziny i zachęcamy do przyjęcia Komunii św. za zmarłych. Pamiętajmy, że to najpiękniejszy dar, jaki możemy ofiarować naszym bliskim. Kartki wypominkowe można składać w biurze parafialnym. 
 4. Od popołudnia uroczystości Wszystkich Świętych przez całą oktawę za nawiedzenie cmentarza, także grobu ks. prał. B. Górskiego otrzymać można odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Spowiedź św. w naszym kościele w dni powszednie od godz. 6.45 do 7.00, od 8.00 do 8.30 i od 17.30 do 18.00. 
 5. Jak w ostatnich latach od przyszłej niedzieli do Niedzieli Palmowej zawieszamy odprawianie Mszy św. o godz. 13.00 na Barbarce. 
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. 
 7. W I czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na Godzinę Świętą. O 17.30 spotykają się Margeretki na modlitwie w intencji kapłanów i o nowe święte powołania do służby Bożej.
 8. Okazja do spowiedzi św. w I piątek dodatkowo od godz. 17.00.
 9. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia odwiedzimy chorych w domach prywatnych.
 10. Jutro w poniedziałek kończymy miesiąc październik. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy uczestniczyli w kościele w nabożeństwach różańcowych. Szczególne podziękowanie wspólnocie Żywego Różańca i wszystkim, którzy przewodzili modlitwie różańcowej.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli i kalendarz na 2023 rok poświęcony św. Joannie Beretta Molla.