XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15.11.2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Toruńskiej.

2. W najbliższy czwartek kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Rozpoczęcie tradycyjnie w kaplicy o 18.45.

3. Również w czwartek o 19.00 spotkanie ze słowem Bożym na Kręgu Biblijnym.

4. Wszystkich spragnionych żywej modlitwy z radosnym śpiewem zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia w naszej parafii w piątek po mszy św. o godz. 18.00.

5. Katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie pragną ochrzcić swoje dziecko w naszym kościele w najbliższy piątek o godz. 19.00. przypominamy, że udział w tej katechezie jest obowiązkowy.

6. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy: we wtorek św. Elżbietę Węgierską, w środę bł. Karolinę Kózkównę, w czwartek bł. Salomeę, w piątek św. Rafała Kalinowskiego, w sobotę ofiarowanie NMP. Natomiast następna niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata stanowiąca zwieńczenie roku liturgicznego.

7. W przyszłą niedzielę kolekta w całej Diecezji przeznaczona będzie na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

8. W związku z pojawieniem się osób roznoszących po domach opłatki wigilijne i powołujących się na naszą parafię, uprzejmie informujemy, że parafia nikogo nie upoważniła i nie wysyłała, aby w jej imieniu roznosić opłatki i zbierać jakiekolwiek fundusze. W naszym kościele opłatki wigilijne poświęcimy w niedzielę za tydzień w Uroczystość Chrystusa Króla o godz. 9.00 i będą dostępne w biurze parafialnym.

9. Wszystkich chętnych zapraszamy na pielgrzymki. W grudniu do Rzymu na otwarcie przez papieża Franciszka jubileuszowego Roku Miłosierdzia, w lutym do Guadalupe w Meksyku, natomiast na przełomie lutego i marca do Ziemi Świętej. Informacje w zakrystii, gablocie i biurze parafialnym.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela.