Z ŻYCIA DOMOWEGO KOŚCIOŁA NA WRZOSACH

Zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego  W naszej parafii od wielu lat liczne grono wiernych w tym spora grupa członków Domowego Kościoła w święto Zwiastowania Pańskiego podejmuje 9 -cio miesięczną modlitwę w obronie nienarodzonych. Wierzymy, że  dzieci uratowane dzięki naszej modlitwie, urodziły się na Boże Narodzenie tak jak Dzieciątko Jezus, w związku z tym na ostatnich Roratach we Wigilię od wielu jest uroczyste zakończenie DA. W liturgii mszy Świętej posługują członkowie DK. Podczas dziękczynienia  po komunii małżonkowie dziękują za dar macierzyństwa i ojcostwa, a dzieci za dar życia dziękują Bogu i rodzicom. Ten wzruszający zwyczaj jest jednocześnie promocją życia i zachętą do jego obrony.

Kolędowanie w DPS  – Bardzo ściśle wiąże się z obroną życia najsłabszych, tym razem tych najstarszych, którzy są już  u kresu swego życia, często chorzy i bardzo samotni. Członkowie DK przygotowali w kaplicy DPS pw Św. Matki Teresy z Kalkuty Szopkę Bożonarodzeniową i inne dekoracje świąteczne, a  w sobotę przed świętem Świętej Rodziny kręgi zorganizowały kolędowanie z pensjonariuszami DPS, przybyły całe rodziny, dzieci śpiewały ze starszymi. Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą i rozważaniem Słowa Bożego, które poprowadził diakon Waldemar Rozynkowski.  Świąteczna, radosna atmosfera udzieliła się starszym, zmęczonym życiem ludziom, a nasze dzieci i my sami czuliśmy ,że robimy coś dobrego i wspaniałego ze względu na Nowonarodzonego. Najstarsza uczestniczka naszego kolędowania miała 101 lat, najmłodszy 3 miesiące. W przerwie był słodki poczęstunek i  ciepłe rozmowy. Na koniec, zawsze serdecznie zaangażowany, Ks. Rafał Kreczman pobłogosławił wszystkich uczestników spotkania.

Było to piękne spotkanie bezpośrednio wprowadzające do niedzielnego świętowania  w parafii z okazji Święta Świętej Rodziny. Kręgi zorganizowały posługę liturgiczną na wszystkich mszach świętych z komentarzem wprowadzającym do Eucharystii ,mówiącym   o święcie wszystkich rodzin, a szczególnie Domowego Kościoła. Na każdej mszy św. było uroczyste odnowienie Przyrzeczeń Małżeńskich.

Z perspektywy minionych wydarzeń możemy podsumować ten czas : wspólnota prowadzi do służby na rzecz innych rodzin, małżeństw, obrony życia najsłabszych.

Niech Bóg będzie uwielbiony zarówno  w maleńkich, niewinnych dzieciach ,ich rodzicach, wzrastającej w wierze  młodzieży oraz w dojrzałych małżonkach i doświadczonych seniorach. Niech błogosławi  kapłanom gorliwie pracującym w Betlejemskiej Stajence.

Ewa i Sylwek Winiarscy