ZAPROSZENIE

DO UDZIAŁU W MODLITWIE DZIĘKCZYNNEJ Z OKAZJI SREBRNEGO JUBILEUSZU ŚWIĘCEŃ BISKUPICH

BISKUPA TORUŃSKIEGO ANDRZEJA SUSKIEGO


W dniu 14 sierpnia bieżącego roku minęło 25 lat od chwili, kiedy Ojciec Święty błogosławiony Jan Paweł II mianował kapłana diecezji płockiej, ówczesnego wicerektora Wyższego Seminarium Duchownego ks. dr. Andrzeja Suskiego, biskupem pomocniczym w Płocku. Świecenia biskupie Biskup Andrzej przyjął w katedrze płockiej z rąk Prymasa Polski Księdza Kardynała Józefa Glempa w dniu 4 października 1986 roku.

Kiedy z dniem 25 marca 1992 roku została powołana nowa Diecezja Toruńska, Papież Jan Paweł II na jej pierwszego pasterza mianował biskupa Andrzeja. Wkrótce minie 20 lat od tego historycznego w dziejach Kościoła w Polsce wydarzenia. Dostrzegamy, jak bardzo przez ten okres czasu odmieniła się nasza wspólnota, Kościół Diecezji Toruńskiej. Trudno wyliczyć dobro, które stało się naszym udziałem.

Srebrny Jubileusz konsekracji biskupiej Pasterza Diecezji niech więc się stanie dla nas szczególną okazją do wyrażenia Panu Bogu wdzięczności za dar Osoby Biskupa Toruńskiego oraz samemu Jubilatowi za wszystko co dla nas i naszej Diecezji uczynił i niestrudzenie czyni. Dlatego we wszystkich parafiach diecezji i wspólnotach życia konsekrowanego proszę o codzienną pamięć modlitewną w intencjach Biskupa Andrzeja. Biskup Andrzej jubileuszową Mszę św. dziękczynną odprawi 8 października o godz. 11.00 w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu. W duchu jedności i wdzięczność na tę uroczystą celebrę proszeni są wszyscy kapłani, przedstawiciele wiernych świeckich z parafii naszej diecezji oraz wspólnot życia konsekrowanego. Kapłanów zachęca się do udziału w koncelebrze. W tym dniu wraz z darem modlitwy złożymy dostojnemu Jubilatowi życzenia i wypraszać będziemy potrzebne łaski oraz siły duchowe i fizyczne na dalsze lata posługiwania Biskupa Andrzeja w naszej Toruńskiej Diecezji.

+ Józef Szamocki

Wikariusz Generalny