ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO  09.06.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Dokończyliśmy w ostatnim czasie witraże po lewej stronie kościoła, wyposażyliśmy kaplicę w DPS, zakupiliśmy tabernakulum dla kaplicy na Barbarce, w której już niedługo pozostanie Najświętszy Sakrament.  Najbliższe inwestycje zaplanowane jeszcze na ten rok to pomnik św. Szarbela, patrona spraw trudnych oraz ogrodzenie nowej części parafialnego cmentarza.
  2. Dzisiaj na terenie wokół naszego kościoła od godz. 14.00 zapraszamy na XXI Wrzosowy Festyn św. Antoniego, którego celem jest integracja wszystkich działających na terenie osiedla instytucji. Szczegółowy program na stronie internetowej naszej parafii. Będą zabawy zręcznościowe, pokazy sportowe i warsztaty rękodzieła, policja z psami tropiącymi, stoiska gastronomiczne z kiełbasą, zupami i domowym ciastem. Będą atrakcje dla dzieci i dorosłych i przez kilka godzin scena będzie wypełniona muzyką i śpiewem. Atrakcją wieczoru, która wystąpi o godz. 18.45 będzie znany z występów w telewizjach zespół wokalno – muzyczno – taneczny CYGAŃSKI TABOR przedstawiający między innymi największe przeboje muzyki cygańskiej. Artyści zapewniają świetną wspólną zabawę. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z przygotowywanych atrakcji. Naszemu radosnemu świętowaniu towarzyszyć będzie możliwość złożenia nadzwyczajnego daru w postaci oddania krwi. W tym celu przyjedzie specjalny krwiobus. Dodatkowo organizujemy tego dnia akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Więcej informacji na ten temat w Nauczycielu Ewangelii i na naszej stronie internetowej.
  3. Zapraszamy także dzisiaj na Toruński Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Mszą św. w Katedrze Świętych Janów o godz. 12.30, następnie przemarsz ulicami starego miasta.
  4. W czwartek 13 czerwca przypada w naszej parafii doroczna uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego. Jest to święto całej parafii i VII rocznica poświęcenia naszego kościoła i ołtarza.  W tym roku sumie odpustowej będzie przewodniczyć ks. prał. Marek Rumiński prepozyt kapituły katedralnej i proboszcz najważniejszego kościoła naszej diecezji. Zapowiedział swój udział również Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości jak najliczniejszą grupę naszych parafian. Jest to również kolejny dzień fatimski. Nie będzie wieczornej procesji fatimskiej, a różaniec odmówimy przed sumą odpustową o godz. 17.30.
  5. Dyżur radców prawnych i aplikantów udzielających bezpłatnych porad prawnych we wtorek od godz. 18.30 w domu parafialnym.
  6. Przygotowujemy się do obchodów uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. Próby pod troskliwym okiem pani katechetki Basi odbędą się w najbliższą środę i piątek po wieczornej Mszy św. czyli ok. 18.40.
  7. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 8.30 i 17.45, w niedzielę o 17.45.
  8. Nasza świetlica Antoninek organizuje kolonie letnie. Wśród wypoczywających będzie grupa dzieci i młodzieży z Ukrainy. W przyszłą niedzielę przed kościołem Akcja Katolicka przeprowadzi zbiórkę ofiar przeznaczonych na ten cel.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.