ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 15.05.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
  2. W najbliższą sobotę o godz. 9.30 i 11.30 odbędzie się uroczystość I Komunii św. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 8.30 w kościele. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do spowiedzi św. od godz. 16.00: w czwartek – Szkołę Muzyczną, w piątek – Szkołę Podstawową nr 9, a rodziców od poniedziałku do piątku od godz. 17.30 do 18.00.
  3. W środę 18 maja pod przewodnictwem Legata Papieskiego ks. kard. Zenona Grocholewskiego, z udziałem pielgrzymów z Polski i świata zostanie poświęcona świątynia Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. O godz. 10.30 przewidziane są koncerty: Eleni, ks. Stefana Ceberka i Macieja Wróblewskiego. Uroczysta Msza św. konsekracyjna rozpocznie się o godz. 15.30.
  4. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Rzymu na kanonizację Matki Teresy z Kalkuty w dniu 4 września oraz na Maltę śladami św. Pawła Apostoła od 19 do 26 października. Organizujemy również pielgrzymkę do miejsc związanych z chrztem Polski. Odwiedzimy m.in. Poznań, Gniezno, Lednicę oraz Ostrów Lednicki, gdzie odnowimy przyrzeczenia chrzcielne w miejscu chrztu Mieszka I. Koszt 40 zł.  Bliższe informacje w biurze parafialnym i na stronie internetowej.
  5. Nasza Parafia organizuje wyjazd młodzieży do Lednicy na Spotkanie Młodych. Koszt – 45 zł. Osoby niepełnoletnie obowiązkowo zgoda rodziców lub opiekunów. Zapisy i bliższe informacje u ks. Mariusza Ciesielskiego.
  6. Dzisiaj odbędzie się kolejny toruński „Marsz dla życia i rodziny”. Zapraszamy wszystkich ceniących wartość ludzkiego życia. Rozpoczęcie w katedrze śś. Janów mszą świętą o godzinie 12.30, następnie radosny przemarsz ulicami naszego miasta.
  7. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Niedziela.