ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO  31.05.2020

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

SŁOWO BISKUPA TORUŃSKIEGO O ODWOŁANIU DYSPENSY

OD OBOWIĄZKU UCZESTNICTWA W NIEDZIELNEJ MSZY ŚWIĘTEJ

Drodzy Diecezjanie! Duchownym, osobom konsekrowanym oraz wiernym świeckim bardzo dziękuję za odpowiedzialną i pełną wiary postawę w czasie epidemii. Był to trudny czas dla nas wszystkich, również w wymiarze duszpasterskim. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy odważnie i roztropnie pomagali innym. Wyrażam wdzięczność wobec służb medycznych, sanitarnych, wolontariuszy i osób zaangażowanych w ochronę życia i zdrowia. Obejmuję modlitwą chorych, a miłosierdziu Bożemu polecam zmarłych.

Sytuacja epidemiczna w naszym kraju pozwoliła na zniesienie przez władze świeckie limitu uczestników zgromadzeń religijnych w miejscach kultu. Pozwala to na udział w liturgii wszystkim wiernym, którzy przynależą do żywej wspólnoty Kościoła. Dlatego z dniem 6 czerwca br. odwołuję dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych i serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy! Jednocześnie proszę o ostrożność, odpowiedzialność i rozwagę! Przypominam, że osoby chore oraz wszyscy, którzy zauważą u siebie objawy infekcji (np. kaszel, podwyższona temperatura, itp.) są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Przypominam równocześnie o konieczności zachowania w kościołach dystansu i obowiązku zakrywania ust i nosa. 

Dziękuję Bogu, że prowadzi nas przez trudny czas epidemii! Zachęcam wszystkich wiernych do korzystania z posługi duszpasterskiej w parafiach, szczególnie z sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii. Bardzo proszę o modlitwę w intencji nowych i świętych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. 

bp Wiesław Śmigiel, Biskup Toruński

  1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej ostatnie nabożeństwo majowe.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa: w dni powszednie o godz. 8.30 i 17.45, w niedzielę o 17.45.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek,  I piątek miesiąca i I sobota miesiąca.
  4. W pierwszy czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. Godzina święta. Przez pierwsze pół godziny adoracja w milczeniu a następnie modlitewne czuwanie Margeretek o świętość kapłanów i nowe powołania. 
  5. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
  6. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 wspólna modlitwa różańcowa, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie.
  7. W związku ze zmianą przepisów sanitarnych w przyszłą niedzielę 7 czerwca o godz. 13.00 wznawiamy odprawianie Mszy św. na Barbarce.
  8. Wczoraj w toruńskiej katedrze święcenia kapłańskie przyjął ks. Bartosz Kwiatkowski, który przez ostatni rok pełnił w naszej parafii praktykę duszpasterską. Zapraszamy na Mszę św. poprymicyjną w przyszłą niedzielę o godz. 13.30, po której ksiądz Neoprezbiter udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.