ZESPÓŁ „MOJA RODZINA” W NASZEJ PARAFII

W niedzielę 30 marca w czasie mszy św. od godz. 9.00 gościć będziemy rodzinny zespół  ewangelizacyjny „Moja Rodzina”. W czasie mszy św. wsłuchiwać się będziemy w oryginalne autorskie kompozycje zespołu oraz wysłuchamy świadectw o życiu małżeńskim i rodzinnym opartym na Dekalogu i wartościach chrześcijańskich.

Zespół Moja Rodzina to nieustanne uwielbianie Boga życiem, modlitwą i muzyką.

„Rodzina”

Trochę to zabrzmi bajkowo, ale naprawdę poznaliśmy się z mężem w szkole podstawowej.  Dorastaliśmy do tej miłości, dorastaliśmy do wznoszenia czegoś co dzisiaj jest naszym największym sukcesem – Rodzina. Niech będą Bogu jedynemu dzięki za to, że obdarował nas piątką cudownych dzieci. To one ćwiczyły w nas przez wiele lat zdolność kochania, oddania, cierpliwość i służbę.  To  niezwykłe zadanie – mieć szansę kształtowania  nowego  człowieka, być  obecnym  i  trwać  przy nim, ukazywać sens i cel życia.  Dużo  pracy, wyzwań, radości i doświadczeń.  Modlitwa  i muzyka były zawsze obecne  a więc naturalnie wpisały się w naszą codzienność.  Muzyka to wspólna pasja, przestrzeń, która nas łączy, to dla nas przygoda,  miejsce spotkań, szkoła dialogu, kompromisu i pokory. I choć zdarza się nam mieć  odmienne zdanie, to bardziej nas zbliża niż dzieli.

„Zespół”

Zespół działa na scenie muzyki chrześcijańskiej od kilku lat. Bierze udział w festiwalach muzyki chrześcijańskiej, projektach edukacyjnych,  gra koncerty ewangelizacyjne.   Posługuje podczas niedzielnych Eucharystii, Wieczorach Wielbienia, spotkaniach modlitewnych, nie tylko w rodzinnej parafii w Glinojecku ( Diecezja Płocka), ale na terenie całego kraju i poza jego granicami.

„Muzyka”

Kompozycje   zespołu   Moja  Rodzina dotykają rożnych gatunków muzycznych. To utwory Antoniny i Gabriela, którzy są nie tylko kompozytorami, autorami tekstów ale i głównymi wokalistami. Piosenki zespołu   stanowią   bardzo  osobiste wyznanie   wiary,   refleksję   nad   sensem   życia.  Do tej pory zespół wydał trzy płyty – Twa Obecność (2009), Pomiędzy (2010) i W świąteczny czas (2011). Siłą zespołu jest też  różnorodność i bogactwo instrumentów: Artur – trąbka, saksofon, klarnet, fortepian, Aldona – gitara elektroakustyczna, wokal, Antonina – skrzypce, fortepian, wokal, Gabriel – skrzypce, gitara elektryczna, fortepian, wokal, Szymon- skrzypce, kontrabas, gitara basowa, wokal, Mikołaj – fortepian, Jeremiasz – perkusja. Zespół tworzy naprawdę rodzina – rodzice i dzieci.

„Formacja”

Rodzice – Artur i Aldona od 19 lat trwają w Domowym Kościele.

Najstarsza córka Antonina  (25 lat) jak i bracia Gabriel(22), Szymon (19), Mikołaj (17), Jeremiasz(15) od wielu lat pielgrzymują z Płocka do Częstochowy, biorą udział w rekolekcjach wyjazdowych, dniach skupienia.

Wiara, nadzieja i miłość powinny być fundamentem trwałości rodzin. Troskę o rodzinę w sposób szczególny wyrażał Papież Jan Paweł II. Ojciec Święty wpisywał rodzinę w dobro wspólne ludzkości. Mówił: „Rodzina jest na służbie miłości, miłość jest na służbie rodziny”. Te słowa stały się naszym mottem i chcemy aby ożyły.

Cieszymy się, że nasze dzieci, które mają swoje środowiska, zawiązały z nami dodatkową muzyczną wspólnotę na chwałę bożą. Spotykamy się na Eucharystii, poznaje razem Boga w codziennym życiu, obowiązkach, pracy, którą na co dzień wykonujemy, w ludziach, których spotykamy.

„ Najbliższe plany”

Naszym marzeniem jest nagranie kolejnej płyty, co nie jest łatwym wyzwaniem. Materiał na płytę jest praktycznie gotowy i czeka  na realizację. Współczesne wymogi komunikacji stawiają przed nami dodatkowe, kolejne zadania – produkcja teledysków do naszych utworów. Powierzamy te przedsięwzięcia Bogu i ufamy mu.

W maju zespół wyjeżdża z koncertami do Irlandii  na spotkanie z polskimi rodzinami żyjącymi i pracującymi na emigracji. Przed nami wiele koncertów ewangelizacyjnych i  uwielbieniowych. W najbliższym czasie w Grodzisku Maz, Białymstoku, Żyrardowie, Częstochowie.

Wszelkie informacje  o zespole dostępne na stronie: www.mojaordzina.ayz.pl oraz profilu https://www.facebook.com/pages/Moja-Rodzina/109856949079321 www.mojarodzina.ayz.pl