IX NIEDZIELA ZWYKŁA 06.03.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W poniedziałek i wtorek od godz. 9.00 do 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Jest to tradycyjne nabożeństwo 40 godzinne przed Wielkim Postem. Spróbujmy tak zaplanować czas w te dni, aby chociaż przez parę minut w ciągu dnia nawiedzić kościół.
  2. W środę przypada POPIELEC i rozpoczyna się czas Wielkiego Postu.  Cały ten okres liturgiczny jest wezwaniem do pełnienia dzieł miłosierdzia, jałmużny, postu i wzmożonej modlitwy. Szczególnymi nabożeństwami Wielkiego Postu są: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem popiołem odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 15.00, 16.30, 18.00.
  4. Przez cały okres Wielkiego Postu w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. Dzieci zapraszamy na godzinę 17.00, a dorosłych na godzinę 18.00.  Wszyscy, którzy będą pragnęli codziennie w Wielkim Poście rozważać Drogę Krzyżową zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30.
  5. W przyszłą niedzielę pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  6. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 Msza św. i kolejne spotkanie dzieci klas II oraz ich rodziców.
  7. Za tydzień przypada II niedziela miesiąca. Kolekta gospodarcza na dalsze inwestycje parafialne. Trwają intensywne prace przy wykonywaniu witraży do prezbiterium. Po ustąpieniu mrozów wznowimy wykładanie terenu przed kościołem kostką granitową. Bóg zapłać wszystkim, którzy rozumieją konieczność tych prac i wspierają parafię swoimi ofiarami.
  8. Zapraszamy na pielgrzymki  lotniczą i autokarową do Rzymu z okazji Beatyfikacji Jana Pawła II oraz w  listopadzie do Indii do grobu Matki Teresy z Kalkuty. Bliższe informacje w biurze parafialnym i na stronie internetowej parafii. W przygotowaniu kolejne pielgrzymki krajowe i zagraniczne.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela i artykuły przygotowujące do beatyfikacji Jana Pawła II zwłaszcza przypominające jego drogę życia, o procesie beatyfikacyjnym kard. Stefana Wyszyńskiego, sylwetka pisarza Stefana Kisielewskiego, o śmierci polskiego misjonarza w Tunezji i o książce Grossa ukazującej niewłaściwy obraz stosunku Polaków do Żydów w czasie II wojny światowej.