11. DZIĘKCZYNIENIE W RODZINIE

11. DZIĘKCZYNIENIE W RODZINIE

Kochana Rodzino Radia Maryja!

Zbliża się już 11. „Dziękczynienie w Rodzinie”. Pragniemy Panu Bogu podziękować za was i wam wszystkim, dlatego te koncerty. Koncert „W Naszej Rodzinie”, jak zawsze w pierwszą sobotę września. Rozpoczynamy o godz. 10.45. Najpierw wystąpią zespoły dziecięce i młodzieżowe, które wygrały Festiwalu Dzieci i Młodzieży organizowany przez Fundację Nasza Przyszłość z 1% podatku z podatku dochodowego. O godz. 12.00 Msza św., której będzie przewodniczył ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej.

Po Mszy św. w naszym sanktuarium odbędzie się krótki koncert organowy, po nim w amfiteatrze na scenie nad wodą kolejne koncerty. Wystąpią m.in.:

– Jacek Silski

– w świat opery i operetki przeniosą nas Agnieszka Sokolnicka & Voytek Soko z zespołem

– Reprezentacyjna Orkiestra Marynarki Wojennej z Gdyni wraz  z solistami  – w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej  – zaprosi nas do wspólnego śpiewu patriotycznych pieśni, które zagrzewały serce polskiego żołnierza do walki o wolną i suwerenną Ojczyznę.

Koncert galowy wykona Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Kochani! Będzie coś dla ciał i coś dla ducha m.in. pierwszobotnia procesja różańcowa.

Przygotowaliśmy wiele atrakcji: stoiska z bogatą i zdrową ofertę kulinarną; ekologiczną żywnością: owoce, przetwory, soki, nabiał, pieczywo i zioła. Zapraszamy także do naszej kawiarni oraz księgarni. Na najmłodszych będzie czekał sportowy plac zabaw przygotowany przez Centralny Ośrodek Sportu  oraz miasteczko Państwowej Straży Pożarnej. Także swoje stoisko przygotuje Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Na parkingu przy sanktuarium – w „Miasteczku zdrowia” zostaną przeprowadzone bezpłatne konsultacje medyczne ze specjalistami z zakresu onkologii od godz. 14.00: mammografia i cytologia; chorób serca i cukrzycy – od godz. 10.30. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą dowodów osobistych.

Uwaga mieszkańcy Torunia! Specjalnie oznakowane bezpłatne autobusy będą kursowały z centrum Torunia do Portu Drzewnego oraz z powrotem. Szczegółowy rozkład zostanie zamieszczony na naszym portalu: radiomaryja.pl oraz na stronie Urzędu Miasta Torunia.

Tegoroczne uroczystości odbywać się będą pod honorowym patronatem ks. bp. Wiesława Śmigla, Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka oraz prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego.

Także swoje stoisko przygotuje Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Państwowe Gospodarstwo Leśne „Lasy Państwowe” oraz Poczta Polska.

Kochani. Spotkajmy się 7 Września w Toruniu na 11. „Dziękczynieniu w Rodzinie”!

program

pobierz w pdf

ROZKŁAD JAZDY BEZPŁATNEGO AUTOBUSU – „DZIĘKCZYNIENIE W RODZINIE”