II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 20.03.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Młodzież klas III gimnazjalnych zapraszamy dzisiaj na godz. 13.30 na kolejną Mszę św. i spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.
  2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Dzisiaj o godz. 17.00 II część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży – o godz. 19.30. Codzienna wspólna Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 8.30
  3. W środę przypada 23 dzień miesiąca, tradycyjnie jest to dzień spotkań Grupy Modlitewnej św. o. Pio. O godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu w kościele, Msza św. i uczczenie relikwii.
  4. W piątek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. wieczornej złożymy przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy do jak najliczniejszego włączenia się w to dzieło. Pół godziny przed wieczorną Mszą św. czuwanie przed Najśw. Sakramentem.
  5. Zapraszamy na Dzień Skupienia Akcji Katolickiej Rejonu Toruńskiego, który odbędzie się w najbliższą sobotę od godz. 10.30.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na dalsze inwestycje w naszej parafii. Wznowiliśmy prace przy wykonywaniu kamiennych schodów, a w nadchodzącym czasie kontynuować będziemy układanie kostki granitowej przed kościołem. Dziękujemy wszystkim Parafianom za włączanie się w te działania.
  7. Szkoły Salezjańskie zapraszają na Dzień Otwartych Drzwi w najbliższą sobotę 26 marca od godz. 10.00 do 13.00. W programie możliwość zwiedzania szkoły, udział w zajęciach warsztatowych oraz spotkanie rodziców i kandydatów do klas I. Bliższe informacje w sekretariacie szkoły i na stronie internetowej www.torun.salezjanie.pl
  8. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 ks. bp Andrzej Suski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży Zespołu Szkół nr 9 i Szkoły Muzycznej.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela. Polecamy artykuły poświęcone Janowi Pawłowi II,  o trzęsieniu ziemi w Japonii, o powołaniu jakim jest małżeństwo oraz dodatek dla seniora zawierający wiele interesujących porad dla seniorów. Dostępny jest najnowszy numer Nauczyciela Ewangelii.
  10. W ostatnim czasie odszedł do Pana: śp. Henryk Rychnowski, l. 64 z ul. Narcyzowej. Wieczny odpoczynek…