III NIEDZIELA ZWYKŁA 23.01.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Program spotkań w kościołach katolickich oraz innych wyznań na plakacie przed kościołem.
  2. W przyszła niedzielę 30 stycznia przypada 7 rocznica śmierci śp. ks. prał. Bogdana Górskiego. W tym dniu Mszę św. w jego intencji odprawimy o godz. 9.00. Niech nasz udział we wspólnej modlitwie i przyjęta Komunia św. będą wyrazem wdzięczności za wiele lat posługi Zmarłego Proboszcza pośród nas i to wielkie dzieło, jakim jest wybudowanie naszej parafialnej świątyni. Niech również na grobie śp. ks. Górskiego w tych dniach zapłonie jak najwięcej lampek i świec jako znak naszej wdzięczności.
  3. Również w przyszła niedzielę po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego chóru oraz kwartetu parafialnego pod dyrekcją Anny Różyńskiej. W repertuarze kolędy tradycyjne i współczesne. Również ten koncert poświęcimy pamięci śp. ks. prał. Bogdana Górskiego.
  4. Od dzisiaj mamy nową stronę internetową naszej parafii. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian do zapoznania się z nią.
  5. Kończymy wizyty duszpasterskie u naszych parafian. W tym tygodniu:

23.01  NIEDZIELA –  Bananowa, Bławatkowa, Gryczana, Lawendowa, Morelowa, Pomarańczy, Prosowa, Renklodowa, Śliwowa, Winogronowa

24.01  PONIEDZIAŁEK – Figowa, Rodzynkowa, Sadowa, Wiśniowieckiego

25.01 WTOREK – Bloki: Brzoskwiniowa 2–4a, Owsiana 24-48

26.01  ŚRODA – Bloki: Zbożowa 33-45 b,

27.01  CZWARTEK – Bloki: Owsiana 84–88, Zbożowa 47-63b

28.01  PIĄTEK – Bartnicza, Brzoskwiniowa, Szyszkowa, Tartaczna, Wiklinowa, Żywiczna

29.01  SOBOTA –  kolędy dodatkowe, dla rodzin, które nie mogły być w wyznaczonych terminach, albo zostały pominięte – prosimy o zgłaszanie w biurze parafialnym

30.01  NIEDZIELA – Dom Pomocy Społecznej

W dni powszednie kolędy rozpoczynamy o godz. 16.00, w soboty o godz. 14.00, a w niedziele o godz. 15.00.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli interesujące artykuły poświęcone zbliżającej się beatyfikacji Jana Pawła II, wspomnienie aktora Krzysztofa Kolbergera, o zamachach na chrześcijan na Bliskim Wschodzie, o Medalu papieskim Pro Ecclesiae et Pontifice dla prof. Bogumiły Rouby i naszego parafianina dla naszego parafianina prof. Włodzimierza Karaszewskiego i odpowiedź na najnowszą książkę Jana Tomasza Grossa o zagładzie Żydów.