III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27.03.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj o godz. 16.00 ks. bp Andrzej Suski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży Zespołu Szkół nr 9 i Szkoły Muzycznej.
  2. W związku z tragicznymi skutkami trzęsienia ziemi w Japonii Episkopat Polski ogłosił zbiórkę ofiar w ramach pomocy poszkodowanym w tym kataklizmie. Zbiórka dzisiaj po Mszach św.
  3. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Dzisiaj o godz. 15.00 III część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  4. W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży – o godz. 19.30. Codzienna wspólna Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 8.30.
  5. W Pierwszy Piątek Miesiąca zapraszamy na dodatkową Mszę św., którą odprawimy o godz. 16.30.  W łączności z Mszą św. o godz. 8.30 i o godz. 17.45 nabożeństwo pierwszopiątkowe z litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00.
  6. W I sobotę o godz. 8.00 odmówimy wspólnie różaniec, a o godz. 8.30 Msza św. i nabożeństwo I sobotnie. Zapraszamy szczególnie Żywy Różaniec i wszystkich czcicieli Matki Bożej. Przed południem odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych. Również w I sobotę przypada 6. rocznica śmierci Jana Pawła II. O godz.. 21.00 zgromadzimy się na Apelu Jasnogórskim przy pomniku Błogosławieni miłosierni.
  7. Wzorem lat ubiegłych pragniemy przygotować świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. W naszych świątecznych przygotowaniach nie zapominajmy o ubogich. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Zbiórka upominków przed świętami Bożego Narodzenia okazała się bardzo owocna. Zespół charytatywny Akcji Katolickiej przygotował ponad 50 bardzo wartościowych paczek dla wszystkich potrzebujących, uwzględniając samotne osoby i wielodzietne rodziny. W rozpoznaniu środowiska wymagającego pomocy pomagały nam panie nauczycielki i katechetki ze szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 9 oraz  Świetlicy terapeutycznej. Prosimy także o informację o osobach potrzebujących pomocy. Nazwiska i adresy można zgłosić w biurze parafialnym lub zakrystii. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego i wpłacać na konto parafialne.
  8. Zapraszamy na pielgrzymki  lotniczą i autokarową do Rzymu z okazji Beatyfikacji Jana Pawła II. Dostępny jest także program listopadowej pielgrzymki do Indii do grobu Matki Teresy z Kalkuty.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela. Przeczytać możemy m. in. czy potrzebny był proces beatyfikacyjny Jana Pawła II, wspomnienie papieskiej pielgrzymki do Torunia, Jan Paweł II a Siostra Faustyna, o zakonie Bożogrobowców,  jakie są przeszkody do zawarcia małżeństwa. Dostępny jest także specjalny numer gazety Dobre Nowiny poświęcony w całości Janowi Pawłowi II, cena tylko 1,50 zł.