III NIEDZIELA WIELKANOCY 08.05.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą oraz za wszystkie „dary serca” składane w kopertach i wpłacane na parafialne konto. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją potrzebę dalszych inwestycji i wspierają materialnie te dzieła. W tym tygodniu zostanie przywieziona figura Matki Bożej do kaplicy przed kościołem oraz będziemy kontynuować prace przy drodze procesyjnej.
  2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się III Tydzień Biblijny przypominający nam o konieczności pogłębiania swojej wiary przez jak najczęstszą lekturę Pisma Świętego.
  3. We współpracy z Urzędem Miasta Torunia i Archiwum Pomorskim Armii Krajowej prezentujemy wystawę fotografii Czesława Jarmusza dokumentujących pobyt Błogosławionego Jana Pawła II w Toruniu.
  4. W piątek 13 maja przypada 30 rocznica zamachu na Jana Pawła II. Tego dnia zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Spotkamy się w kościele na Mszy św. o godz. 18.00, następnie z figurą Matki Bożej i z modlitwą różańcową udamy się w procesji fatimskiej ulicami św. Antoniego, Myśliwską, Jelenią, Sokolą i św. Antoniego. Wspólną modlitwę zakończymy przed kościołem. Tego dnia dziękować będziemy za dar beatyfikacji Jana Pawła II. Spotykać się będziemy każdego 13 dnia miesiąca, aż do października.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela a w nim relacja z beatyfikacji Jana Pawła II, wywiad z fotografem papieskim Arturo Mari, którego gościliśmy w naszej parafii i wiele interesujących artykułów dotyczących papieża. Do każdego numeru dołączony jest beatyfikacyjny obrazek z litanią do Jana Pawła II.