Kurs dla małżeństw

TO MOŻE BYĆ POCZĄTEK PRZEMIANY
WASZEGO MAŁŻEŃSTWA

KURS EWANGELIZACYJNY
TOBIASZ I SARA
(30.05. – 01.06.2008 r.)

Ten kurs:

  • pomoże Wam w odnowieniu relacji małżeńskiej,
  • pozwoli spojrzeć na siebie na nowo wzrokiem miłości,
  • ukaże Jezusa jako trwały fundament, na którym możecie budować Wasz związek.

Kurs odbędzie się w salce w Domu Parafialnym; rozpoczęcie w piątek 30.05 o godz.18.00 na Mszy św. w kościele Wszelkich informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje Ksiądz Proboszcz i Biuro Parafialne

Plan dnia – Tobiasz i Sara

Piątek 30 maja 2008 r.

18.00 Msza święta
19.00 Przedstawienie się
19.20 Nauczanie wprowadzające
Dynamika- Fotografia małżeństwa
20.10 Nauczanie: Miłość Boża
Dynamika: Nasz Hymn o miłości

Sobota 31 maja 2008 r.

9.00 Przywitanie, animacja, modlitwa
9.20 Nauczanie: Grzech
10.00 Dynamika: Mój grzech – twój ciężar
10.15 Przerwa- kawa i herbata (może ciastko)
10.45 Nauczanie: Zbawienie w Jezusie
11.45 Dynamika: „Spowiedź małżeńska”
13.00 Przerwa na obiad
Spowiedź sakramentalna
14.45 Animacja + Dynamika
15.15 Nauczanie: Wiara i nawrócenie
15.50 Dynamika: Moje zaufanie do współmałżonka
16.05 Przerwa- kawa i herbata (może ciastko)
16.30 Nauczanie: Jezus Panem
17.15 Dynamika: List
17.45 Eucharystia- odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
19.00 Wieczerza weselna dla nowoprzyrzeczonych małżeństw

Niedziela 1 czerwca 2008 r.

Msza święta – gdzie uda się ją odprawić
Do godzin poniżej trzeba dodać czas Mszy św.
9.00 Przywitanie, animacja, modlitwa
9.20 Nauczanie: Duch Święty
10.00 Przerwa- kawa i herbata (może ciastko)
10.30 Modlitwa o dar Ducha Świętego
12.00 Przerwa
12.15 Nauczanie: Małżeństwo jako wspólnota
14.00 Zakończenie

KURS DLA MAŁŻEŃSTW – DLA MĘŻA I ŻONY
Kurs „Tobiasz i Sara”

Jeśli widzisz w swoim małżeństwie problemy nie do rozwiązania… Jeśli wydaje się Wam, że po tylu latach spędzonych z sobą nic Was nie zaskoczy… A może dopiero niedawno Wasz związek się rozpoczął i szukacie drogowskazu i pytacie się siebie jak żyć?

Ten kurs to swoiste rekolekcje dla małżonków. To czas odnowienia, a może po raz pierwszy podjęcia decyzji o tym na kim budować małżeństwo. To spotkanie dwóch wspólnot osób: Boga w Trójcy Jedynego z małżeństwem, które stanowi jedność męża i żony. Wiele słyszeliście już słów o tym jak ułożyć swoje małżeństwo, na pewno doradców było wielu. Na kursie „Tobiasz i Sara” nie usłyszysz samych słów. Nie spodziewaj się tu wykładów umoralniających i pouczających. Nikt nie może odpowiedzieć do końca na Wasze, nawet intymne pytania, tym bardziej prowadzący ten kurs. Chcielibyśmy jednak spotkać się z Wami podczas tego weekendu by podzielić się z Wami naszą drogą małżeńską oraz prześledzić wraz z Wami zawarty w Słowie Bożym sposób rozwiązania wszystkich problemów małżeństwa.

Świadectwo uczestnika kursu

Lubicie przygody i niespodzianki? A może tylko o nich marzycie bez nadziei spełnienia? Otóż, jeśli chociaż jedno z Was ma pragnienie przeżycia przygody, to niech chwyci za rękę tego drugiego, albo wyszepce mu do ucha taki pomysł, i podarują sobie nawzajem jeden weekend (piątkowy wieczór, całą sobotę i niedzielę do obiadu).

Tyle czasu (a przecież i tak niewiele) możecie być ze sobą. Wspólne posiłki, spacery, rozmowy, wymiana myśli, wzajemnych pragnień, być może jeszcze niewypowiedzianych, bo na wszystko mało czasu. Może jakieś obawy, albo lenistwo, brak Wam pomysłów i chęci na dalsze poszukiwanie siebie nawzajem. W tym czasie jest szansa na szukanie siebie nawzajem. I nic nie trzeba robić, tylko wyjść z domu na jeden weekend. I to wyłącznie z własną żoną lub mężem.

Martwisz się, że masz małe dzieci? Przecież te skarby nie mogą przeszkodzić w takiej przygodzie. Jeżeli nie ma babci, cioci, …, to zabierzcie je ze sobą, a na kursie znajdzie się niejedna nowa ciocia, która chętnie się nimi zaopiekuje. A Wy będziecie tylko dla siebie.

Nawet jeśli jesteście małżeństwem o krótkim stażu, to czy stać Was na luksus takiej przygody pracując od świtu do nocy, i jeszcze w domu bo trzeba dziś być najlepszym. A może nie masz pracy i wstyd Ci przed żoną, że tak Ci się nie udaje, że już nawet rozmawiać Ci się z nią nie chce? To jest okazja!

A może już tyle lat ze sobą przeżyliście, iż wydaje się Wam, że już nic atrakcyjnego nie może się Wam przydarzyć? To jest okazja! A może jesteście takim super małżeństwem, że inni mogliby się od Was uczyć. Zwłaszcza, że ślubowaliście sobie w kościele w obecności Jezusa. Jednak zamiast pozwolić Mu się prowadzić, może pozwalacie Mu iść ze sobą albo tylko obok. To jest okazja! Wiele lat temu żyło małżeństwo – Tobiasz i Sara, których historia warta jest poznania i może być dla Was bardzo inspirująca. Ich życie podsunęło nam pomysł, aby zaprosić Wasze małżeństwo na jeden weekend na piękną przygodę – kurs „Tobiasz i Sara”. Abyście mogli spędzić ten szczególny czas tylko we dwoje.

Namawiam, bo mnie i Maćkowi taka przygoda się zdarzyła.
Krysia