Nowy akolita w parafii św. Antoniego w Toruniu

Fotografie – Krystyna Bilska

Nowy akolita w parafii św. Antoniego w Toruniu

21 czerwca 2026 r. w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy odbyła się uroczysta Msza Święta, podczas której ksiądz biskup Józef Szamocki udzielił posługi akolitatu dwudziestu mężczyznom z niemal całej diecezji. Wśród nich znalazł się Krzysztof Grodzki z parafii św. Antoniego w Toruniu. Zgromadzonych wiernych serdecznie powitał proboszcz brodnickiej parafii, ks. dr Mariusz Stasiak, podkreślając wyjątkowy charakter tego wydarzenia dla całej diecezji. W homilii ksiądz biskup Józef Szamocki zwrócił uwagę na znaczenie Eucharystii oraz potrzebę całkowitego zaufania Chrystusowi. Podkreślał, że posługa akolity jest przede wszystkim świadectwem żywej wiary i przyjaźni z Jezusem, obecnym w słowie Bożym i Eucharystii. Zachęcał nowych akolitów, aby swoją postawą prowadzili innych do Chrystusa oraz byli świadkami nadziei i Bożej miłości. Niech słowa pasterza naszej diecezji napełniają serca miłością i nadzieją, a nowi akolici niech poprzez swoją posługę stają się źródłem inspiracji, umocnienia wiary i Bożej łaski dla wszystkich wiernych.

Otoczmy modlitwą Krzysztofa Grodzkiego oraz wszystkich nowych akolitów, prosząc, aby wiernie i z oddaniem służyli Kościołowi, umacniając wspólnotę swoją wiarą, świadectwem życia i miłością do Eucharystii.

Tekst – Jacek Bilski

Narzędzia Dostępności