BIAŁE WAKACJE w „Antoninku” – styczeń 2010

Na tegoroczną zimę narzekać może wiele osób: drogowcy, ludzie starsi lub nie poruszający się samodzielnie, użytkownicy samochodów, ale przecież nie dzieci. Dla nich tegoroczna zima i ferie to ogromna frajda. I choć śnieg nie lepił się dobrze, to szans na baraszkowanie na nim było w bród, czego doświadczyły dzieci korzystające z ferii zimowych w „Antoninku”.

Po pogadance na temat bezpiecznych ferii przeprowadzonych przez funkcjonariusza Straży Miejskiej ruszyliśmy na „podbój” górek na Barbarce, lodowiska oraz terenów pobliskiego lasku. Uciechom nie było końca, a najprzyjemniej dzieci wspominają to, że mogły przebierać mokre ubrania.

Dla niektórych pierwsze kroki na lodowisku, zamieniły się w pierwszy samodzielny przejazd wzdłuż lodowiska. Każdy zanotował postęp w łyżwiarskiej sprawności.

Na śniegu mogliśmy oglądać również „białe orły” i mini bałwanki, uczestniczyć w śnieżnych bitwach i innych zabawach.

Niech żyje bal ….

Czas ferii, to również czas karnawału. My też postanowiliśmy poszaleć na parkiecie, tym razem w przebraniach czarodziejek, wróżek, nocek, cyganek, szamanów i innych. Zaprosiliśmy ognisko wychowawcze Caritas i wspólnie „balowaliśmy”, jak przystało na prawdziwy karnawał.

Wybraliśmy króla i królową balu, nagradzaliśmy najciekawsze przebrania, najlepiej bawiących się. Pan Andrzej i pani Ewelina umilili nam zabawę swoją grą i śpiewem. To był prawdziwy bal.

Nagrodą za wykonane prace plastyczne p.t. „Bezpieczne wakacje”, był dla wszystkich film w Cinema City w 3D „Opowieść wigilijna”. Julka Solarczyk zdobyła II miejsce w kategorii klas 4 – 6. Prawda, że piękna praca. Julko serdecznie gratulujemy.

Malowanie zimowych pejzaży, zabawy integracyjne, tenis stołowy i inne atrakcje

Sobota, 30.01.2010 r. to ostatni dzień naszych zajęć. Dzieci spotkały się z księdzem proboszczem Wojciechem Miszewskim, otrzymały dyplomy i upominki od sponsorów. Podsumowały również czas spędzony w świetlicy, a także oceniły naszą pracę, jako wychowawców.

Białe wakacje zakończyliśmy tradycyjnie przy ul. Żytniej, przy ognisku i pieczeniu kiełbasek.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym 30. dzieci mogło spędzać czas wolny podczas ferii w sposób atrakcyjny z dala od komputera i telewizora: księdzu proboszczowi Wojciechowi Miszewskiemu, naszym parafianom oraz paniom: Ani Kościelskiej, Annie Frelik, Ewelinie Paliwoda, panu Andrzejowi Jabłońskiemu, pracownikom Szkoły Leśnej na Barbarce, rodzinie państwa Rzewuskich, państwu Mirosławie i Mirosławowi Gzella, państwu Kuflewskim, Firmie Mentor.

Wolontariuszkom: Karolinie Wrześniewskiej, Sandrze Maliszewskiej, Katarzynie Paliwoda, Marcie Kulik, jak zwykle specjalne podziękowania za każdą chwilę poświęconą dzieciom.

Realizatorki programu zimowych ferii w „Antoninku”

Elżbieta Cichon
Barbara Kopczyńska
Marzena Polaszewska