BOŻE NARODZENIE 25.12.2011

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Narodzenia w naszej parafii, zwłaszcza młodzieży pod kierunkiem Joanny Kruczyńskiej, która przez wiele godzin przygotowywała dekoracje, ofiarodawcom tegorocznych choinek i panom, którzy natrudzili się przy ich wycinaniu i transporcie, naszemu zespołowi charytatywnemu, ofiarodawcom tegorocznych paczek dla ubogich naszej parafii. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Pana Henryka Majszaka, który przez kilka tygodni przygotowywał szopkę przed naszym kościołem. Dziękujemy za wszelką pomoc materialną i duchową okazaną naszej parafii w ostatnich dniach. Szczególne podziękowanie kierujemy do wszystkich, którzy z taką wytrwałością uczestniczyli w tegorocznych Roratach.
  2. Wszyscy, którzy dzisiaj uczestniczyli w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
  3. Ofiary składane do skarbonki przy żłobku przeznaczone są na misje.
  4. Jutro drugi dzień świąteczny, Msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu zgodnie z prośbą księdza biskupa Andrzeja składamy kolektę na kompleksowy remont toruńskiej Katedry.
  5. Bardzo serdecznie zapraszamy na wspólny śpiew kolęd. Spotkanie jutro w poniedziałek o godz. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  6. We wtorek 27 grudnia w naszej parafii rozpoczynamy wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Pragniemy przybyć z modlitwą i Bożym błogosławieństwem do naszych parafian. Kolęda to szczególna okazja do bliższego wzajemnego poznania się Parafian i duszpasterzy oraz rozmów na tematy duszpasterskie. Prosimy o przygotowanie na kolędę krzyża, świec, wody święconej /w przypadku jej braku prosimy o poinformowanie kapłana, że wodę trzeba poświęcić/. W kościele woda święcona jest przygotowana po prawej stronie prezbiterium, przy wejściu do kościoła. Dzieci prosimy o przygotowanie zeszytów z religii. Ofiary z kolędy zostaną przeznaczone na spłatę zobowiązań związanych z tegorocznymi inwestycjami i na dalsze prace przy naszym kościele. Plan kolęd zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przed kościołem. W tym tygodniu:

27.12. WTOREK – Jastrzębia, Wrzosowa, Lisia

28.12 ŚRODA – Krucza, Łosia, Rysia

29.12. CZWARTEK – Niedźwiedzia, Sarnia, Żurawia

30.12. PIĄTEK – Bażantowa, Myśliwska /bez bloków/, Orla

W dni powszednie kolędy rozpoczynamy o godz. 16.00, w soboty o godz. 14.00, a w niedziele o godz. 15.00.

  1. W sobotę w ostatnim dniu roku o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną za kolejny rok połączoną z nabożeństwem przebłagalnym. Pragniemy wspomnieć także wszystkich naszych Parafian zmarłych w tym roku, dlatego zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy. Każdej zmarłej osobie zapalimy świecę. Można również przynieść własną lampkę i zapalić ją w czasie Mszy św. przed ołtarzem.
  2. W niedzielę przypada Nowy Rok i uroczystość Bogarodzicy NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. W tym dniu kolekta przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
  3. Polecamy najnowszy numer Tyg. Katolickiego Niedziela, a w nim wiele bardzo interesujących świątecznych artykułów m.in. rozmowa z kard. Grocholewskim o chrześcijańskim wychowaniu w rodzinie, o czworaczkach z Częstochowy, sylwetka poety Ernesta Brylla, o rodzinie Henryka Sienkiewicza, jak naprawdę wyglądało Boże Narodzenie, przesłanie Benedykta XVI z okazji 20 rocznicy Radia Maryja. Do każdego numeru dołączony jest kolorowy kalendarz na 2012 rok oraz poetycki utwór Betlejem polskie Lucjana Rydla. Cena tym razem 8 zł. Dostępny jest także najnowszy numer Śladów na Wrzosach.