BOŻE NARODZENIE 25.12.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Narodzenia w naszej parafii, zwłaszcza młodzieży pod kierunkiem Joanny Kruczyńskiej i Pawła Wieczorka, która przez wiele godzin przygotowywała dekoracje, ofiarodawcom tegorocznych choinek i panom, którzy natrudzili się przy ich wycinaniu i transporcie, naszemu zespołowi charytatywnemu, ofiarodawcom tegorocznych paczek dla ubogich naszej parafii. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Pana Henryka Majszaka i Piotra Iwickiego, którzy przygotowywali szopkę przed naszym kościołem. Dziękujemy za wszelką pomoc materialną i duchową okazaną naszej parafii w ostatnich dniach. Szczególne podziękowanie kierujemy do wszystkich, którzy z taką wytrwałością uczestniczyli w tegorocznych Roratach.

 2. Wszyscy, którzy dzisiaj uczestniczyli w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.

 3. Ofiary składane do skarbonki przy żłobku przeznaczone są na misje.

 4. Jutro drugi dzień świąteczny, Msze św. według porządku niedzielnego.  W tym dniu zgodnie z prośbą księdza biskupa Andrzeja składamy kolektę na kompleksowy remont toruńskiej Katedry.

 5. W Roku Wiary zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej z udziałem naszych Księży Biskupów w dniach 20-27 kwietnia oraz do Sanktuariów Alpejskich w maju. Bliższe informacje i zapisy w biurze parafialnym.

 6. W czwartek 27 grudnia w naszej parafii rozpoczynamy wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Pragniemy przybyć z modlitwą i Bożym błogosławieństwem do naszych parafian. Kolęda to szczególna okazja do bliższego wzajemnego poznania się Parafian i duszpasterzy oraz rozmów na tematy duszpasterskie. Prosimy o przygotowanie na kolędę krzyża, świec, wody święconej /w przypadku jej braku prosimy o poinformowanie kapłana, że wodę trzeba poświęcić/. W kościele woda święcona jest przygotowana przy głównym wejściu do kościoła. Dzieci prosimy o przygotowanie zeszytów z religii. Ofiary z kolędy zostaną przeznaczone na spłatę zobowiązań związanych z tegorocznymi inwestycjami i na dalsze prace przy naszym kościele. Plan kolęd zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przed kościołem. W tym tygodniu:

 7. 27.12. CZWARTEK –  Fiołkowa, Ugory
 8. 28.12. PIĄTEK – Konopna, Miedza, Zagonowa
 9. 29.12  SOBOTA –  Selerowa, Zbożowa /bez bloków/
 10. 30.12. NIEDZIELA  –  Lniana, Żyzna

W dni powszednie kolędy rozpoczynamy o godz. 16.00,  w soboty o godz. 14.00, a w  niedziele o godz. 15.00.

 1. Polecamy najnowszy świąteczny numer Tyg. Katolickiego Niedziela, a w nim wiele bardzo interesujących świątecznych artykułów m.in. Cena tym razem 8 zł. Dostępny jest także najnowszy numer Śladów na Wrzosach i Nauczyciela Ewangelii.