BOŻE  NARODZENIE 25.12.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Narodzenia w naszej parafii, zwłaszcza młodzieży pod kierunkiem Joanny i Pawła Wieczorków, która przez wiele godzin przygotowywała dekoracje, dziękujemy ofiarodawcom tegorocznych choinek i p. Mariuszowi Korcala, panu kościelnym i organiście, którzy natrudzili się przy ich wycinaniu i transporcie, naszemu zespołowi charytatywnemu, ofiarodawcom tegorocznych paczek dla ubogich naszej. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Piotra Iwickiego i Jacka Wojtulskiego za dekoracje wokół naszego kościoła. Dziękujemy za wszelką pomoc materialną i duchową okazaną naszej parafii w ostatnich dniach. Szczególne podziękowanie kierujemy do wszystkich, którzy z taką wytrwałością uczestniczyli w tegorocznych Roratach i skorzystali z Sakramentu Pokuty. 
 2. Wszyscy, którzy dzisiaj uczestniczyli w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
 3. Ofiary składane do skarbonki przy żłobku przeznaczone są na misje. Nasza Parafia wspiera swoimi ofiarami szczególnie misje w Burundii, Rwandzie, Zambii, Syberii oraz na Madagaskarze i na Ukrainie.
 4. Jutro drugi dzień świąteczny, Msze św. według porządku niedzielnego.  W tym dniu składamy kolektę na budujące się kościoły w naszej diecezji. 
 5. Kolędy w naszej parafii rozpoczniemy w sobotę 28 grudnia. Program kolęd zamieszczony jest w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii. W dni powszednie rozpoczynamy kolędę o godz. 16.00, w soboty o godz. 14.00, a w niedzielę o 15.00. W tym tygodniu odwiedzimy:
  28.12 SOBOTA – Bloki: Myśliwska, Sz. Chełmińska 219-221 /numery nieparzyste/
  29.12 NIEDZIELA – Ugory
 6. Najbliższa  niedziela obchodzona jest jako Niedziela Świętej Rodziny. Podczas Mszy św. odnawiać będziemy małżeńskie ślubowania.
 7. Polecamy grudniowy numer naszych gazet: Ślady na Wrzosach i Nauczyciela Ewangelii.
 8. W biurze parafialnym w tygodniu można nabyć bilety na kolędowe koncerty Betlejem w Polsce oraz zespołu Pectus. Na wspólne kolędowanie z naszą scholką „Nutki św. Antoniego” zapraszamy 11 stycznia.