BOŻE  NARODZENIE 25/26.12.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Narodzenia w naszej parafii, zwłaszcza młodzieży pod kierunkiem Joanny i Pawła Wieczorków, która przez wiele godzin przygotowywała dekoracje, dziękujemy ofiarodawcom tegorocznych choinek p. Ilonie Starczewskiej i Nadleśnictwu Toruń, p. Mariuszowi Korcala za ich transport do parafii, ofiarodawcom tegorocznych paczek dla ubogich naszej. Wyrazy wdzięczności kierujemy do p. Danuty Majszak,  Piotra Iwickiego oraz Jacka i Pawła Wojtulskich za dekoracje Barbarki i terenu wokół naszego kościoła. Dziękujemy za wszelką pomoc materialną i duchową okazaną naszej parafii w ostatnich dniach. 
  2. Wszyscy, którzy dzisiaj uczestniczyli w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
  3. Ofiary składane do skarbonki przy żłobku przeznaczone są na misje. Nasza Parafia wspiera swoimi ofiarami szczególnie misje na Kubie w Burundii, Rwandzie i Zambii.
  4. W sobotę 25 grudnia  pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Tradycyjnie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. 
  5. W niedzielę drugi dzień świąteczny. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. odnawiać będziemy małżeńskie ślubowania. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na budujące się kościoły w naszej diecezji, natomiast z tyłu kościoła można złożyć swój dar na Fundusz Obrony Życia, z którego utrzymują się m.in. Domy Samotnej Matki. 
  6. W piątek 31 grudnia w ostatnim dniu roku o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną za kolejny rok połączoną z nabożeństwem przebłagalnym. Wspominać będziemy także wszystkich zmarłych w tym roku naszych Parafian, dlatego zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy. Każdej zmarłej osobie zapalimy świecę. Można również przynieść własną lampkę i zapalić ją w czasie Mszy św. przed ołtarzem poświęcając ją swoim Zmarłym z innej Parafii. Mszę św. zakończymy nabożeństwem przebłagalno – dziękczynnym za kończący się rok.
  7. W sobotę przypada Nowy Rok i uroczystość Bogarodzicy NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
  8. W związku z pandemią koronawirusa  najbliższe wizyty duszpasterskie u naszych parafian odbędziemy w dniach od 2 do 16 stycznia i odwiedzimy tylko Parafian, którzy tego sobie życzą. Nie wyznaczamy ulic na konkretne dni. Chęć przyjęcia kapłana, który przybędzie z Bożym błogosławieństwem prosimy o zgłaszanie w biurze parafialnym, zakrystii lub drogą e-mailową wyznaczając dzień wizyty. Zgłoszenia e-mailowe będziemy potwierdzać zwrotną pocztą. W tych samych dniach modlić się będziemy w intencji rodzin podczas wieczornych Mszy św.
  9. Polecamy grudniowy numer naszych gazet: Świąteczny numer Niedzieli w cenie 10 zł oraz Ślady na Wrzosach.