DODATKOWY TERMIN – W ROKU WIARY Z PIELGRZYMKĄ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

27.04 – 04.05.2013

 

Dzień  I

Sobota

27.04.2013

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku – Rębiechowie o g. 10:30. Odprawa bagażowo-biletowa, wylot do Izraela o g. 12:40. Lądowanie w Tel Awiwie o g. 17:40.
W drodze do Galilei wizyta w Hajfie – największym porcie i jednym najpiękniejszych miast Izraela. Przejazd do hotelu w Galilei, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II

Niedziela

28.04.2013

Śniadanie. Zwiedzanie miejsc położonych nad brzegiem jeziora Galilejskiego, nazywanego Jeziorem Jezusa. Następnie Góra Błogosławieństw, sanktuarium upamiętniające kazanie na górze oraz Msza Św. w Kafarnaum – ośrodku działalności Jezusa w Galilei. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.  

Dzień III

Poniedziałek

29.04.2013

Śniadanie. Przejazd do Tabghi, Msza św. w Kościele Prymatu św. Piotra. Następnie rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim oraz lunch – ryba św. Piotra. Wjazd na Górę Tabor, zwiedzanie Bazyliki Przemienienia Pańskiego i przejazd do Yardenit – miejscowości położonej nad rzeką Jordan w miejscu, w którym zgodnie z tradycją odbył się chrzest Jezusa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień IV

Wtorek

30.04.2013

Śniadanie. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Chrystusa, możliwość  odnowienia przysięgi małżeńskiej. Następnie Nazaret – rodzinne miasto Jezusa: Kościół Zwiastowania Pańskiego, Kościół Św. Józefa, Msza św. Przejazd do Jerycho, najniżej położonego i jednego z najstarszych miast świata – Góra Kuszenia i Drzewo Zacheusza. Dalsza podróż nad Morze Martwe z możliwością skorzystania z tradycyjnej kąpieli. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień V

Środa

01.05.2013

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem, miasta, w którym narodził się Jezus: Bazylika Narodzenia Pańskiego z Grotą Narodzenia, Msza św. w Kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Grota Mleczna oraz Pole Pasterzy. Przejazd do Ein Karem, wizyta w Kościele Jana Chrzciciela, miejscu Jego narodzenia. Następnie Muzeum Holokaustu – Yad Vashem. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VI

Czwartek

02.05.2013

Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy: Góra Oliwna, panorama Starego Miasta. Wizyta w Miejscu Wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa, Kościół Pater Noster, wzniesiony nad grotą znaną jako miejsce, gdzie Chrystus nauczył swych uczniów modlitwy „Ojcze Nasz”, Msza św., Kościół Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii. Przejście przez Bramę Św. Szczepana na Stare Miasto, zwiedzanie Kościoła Św. Anny, tradycyjnego miejsca narodzenia Maryi. Wędrówka śladami Chrystusa – Drogą Krzyżową wzdłuż Via Dolorosa do Bazyliki Grobu Pańskiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VII

Piątek

03.05.2013

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta: Ściana Płaczu, najważniejsze miejsce judaizmu, przejście na Wzgórze Świątynne z jednym z najważniejszych dla islamu meczetów. Syjon Chrześcijański – Wieczernik, Grób Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP oraz Kościół Św. Piotra „In Gallicantu” znajdujący się zgodnie z tradycją w miejscu, w którym apostoł Piotr zaparł się Jezusa. Msza św. w Bazylice Grobu Pańskiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VIII

Sobota

04.05.2013

Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Odprawa biletowo – bagażowa o godz.: 10:00, wylot do Gdańska o godz.: 13:00. Lądowanie na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku o godz.: 16:10. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 3700 zł

 

ŚWIADCZENIA:

 1. przelot na  trasie Gdańsk – Tel Awiw,  Tel Awiw – Gdańsk,
 2. przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki,
 3. noclegi w pokojach 2 osobowych z  WC i łazienką,
 4. śniadania,
 5. obiadokolacje,
 6. ubezpieczenie KL, NNW i  bagażu w Signal Iduna– wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych),
 7. opieka pilota  na całej trasie,
 8. kwalifikowany przewodnik – biblista zgodnie z programem,
 9. bilety wstępów do zwiedzanych obiektów.

 

CENA NIE ZAWIERA:

 1. lunchu:  tradycyjna  ryba  Św. Piotra 15 USD,
 2. indywidualnego nagłośnienia 15 USD.

 

UWAGI:

 1. codzienna Msza św. w miejscu uzgodnionym z Kustodią Ziemi Świętej i Opiekunem Duchowym,
 2. zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 3. organizator  nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 4. należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia pielgrzymki.