Drodzy widzowie TV Trwam, słuchacze Radia Maryja!

Kochana Rodzino Radia Maryja!

Serdecznie zapraszamy Wszystkich na nasze doroczne „Dziękczynienie w Rodzinie”.

Już 2 września (w pierwszą sobotę miesiąca) spotykamy się w Toruniu, w dawnym Porcie Drzewnym przy ul. Droga Starotoruńska, gdzie mieści się Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Od godz. 11.00 – na scenie nad wodą – wystąpią zespoły młodzieżowe – laureaci konkursu muzycznego organizowanego przez sanktuarium.

W samo południe w sanktuarium sprawowana będzie pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Deca – ordynariusza diecezji świdnickiej – Eucharystia.

Po Mszy św. ciąg dalszy koncertów w amfiteatrze na scenie nad wodą… wystąpią m.in:

– Estrada Regionalna „Równica” z Ustronia

– Zespół Pieśni i Tańca „ Jurkowianie” z Jurkowa

 Adi, Paweł Siluk Steiner  zaproszą Państwa na prawdziwą Śląską Biesiadę 

Specjalnie dla Państwa wystąpi:

– gwiazda polskiej estrady Jerzy Połomski 

– koncert galowy wraz z musztrą paradną wykona Reprezentacyjna Orkiestra Straży Granicznej z Nowego Sącza.

Naszemu spotkaniu towarzyszyć będzie także modlitwa: Anioł Pański, Koronka ku czci Bożego Miłosierdzia oraz Apel Jasnogórski.

Dziękczynienie w Rodzinie odbywa się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji p. Mariusza Błaszczaka, Ministra Obrony Narodowej p. Antoniego Macierewicza, Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego oraz ks. bp. Andrzeja Suskiego, ordynariusza diecezji toruńskiej.

Wszyscy uczestnicy naszego „Dziękczynienia w Rodzinie”: od najmłodszych do najstarszych znajdą coś dla siebie. Przygotowaliśmy bogatą i zdrową ofertę kulinarną. Na ekologicznych stoiskach będzie można zaopatrzyć się w żywność: owoce, przetwory, soki, nabiał, pieczywo i zioła. Zapraszamy także do naszej kawiarni, restauracji oraz księgarni. Na wszystkie dzieci będzie czekał plac zabaw oraz miasteczko strażackie – w którym Państwowa Straż Pożarna przygotowuje bardzo wiele atrakcji i ścieżek edukacyjnych w temacie bezpieczeństwa.

Już od godz. 11.00 w „Miasteczku zdrowia” przy siedzibie WSKSiM rozpoczną się bezpłatne konsultacje medyczne ze specjalistami z zakresu onkologii: mammografia i cytologia; chorób serca, cukrzycy … będzie możliwość wykonania badań w zakresie wczesnego wykrywania tętniaka aorty  jamy brzusznej.

Uwaga mieszkańcy Torunia! Specjalnie oznakowane bezpłatne autobusy będą kursowały z centrum Torunia do WSKSiM oraz z powrotem. Szczegółowy rozkład zostanie zamieszczony na naszym portalu: www.radiomaryja.pl oraz na stronie Urzędu Miasta Torunia.

Kochani. Nadsyłajmy już informacje o miejscach, w których organizowany jest wyjazd do Torunia na Dziękczynienie w Rodzinie.

Nie może zabraknąć Ciebie.

Zaproś także i innych. Spotkajmy się!

dziekczynienie_w_rodzinie2017