DROGA KRZYŻOWA ULICAMI PARAFII

Stało się już tradycją, że w piątek w V tygodniu Wielkiego Postu ulicami naszej parafii odprawiamy Drogę Krzyżową. Jest to dopełnienie naszych parafialnych rekolekcji i jeden z centralnych punktów okresu Wielkiego Postu.

W piątek 30 marca o godz. 18.00 ok. 1000 osób przybyło na wieczorną Mszę św. by później wyruszyć z krzyżem ulicami: Szosa Chełmińska, Fasolowa, Pszeniczna, Słoneczna, Narcyzowa, Zagonowa, Lniana, Zbożowa, Czeremchowa i Owsiana.

Wierni ze świecami w rękach podążali za krzyżem, dźwigając często niełatwy krzyż swojego codziennego życia. Tegoroczne rozważania dotykały różnych aspektów naszego codziennego życia. Modlitwie na Krzyżowej Drodze towarzyszyła zaduma i śpiew. Był to także czas dawania świadectwa wyznawanej wiary. Bywało, że zaskoczeni ludzie nie bardzo byli zorientowani, co dzieje się na ulicy. Krzyż, śpiew i modlitwa nie pozostawiały wątpliwości.

Radością naszej parafii jest to, że bez względu na warunki atmosferyczne z roku na rok wzrasta liczba podążających Drogą Krzyżową. W tym roku, mimo złych prognoz, cieszyliśmy się dobrą pogodą.

Procesja zakończyła się wspólną modlitwą i refleksją na cmentarzu parafialnym, gdzie zostały pozostawione niesione przez wiernych znicze. Na zakończenie wszyscy posługujący w parafii kapłani udzielili Bożego błogosławieństwa.


Zdjęcia z Drogi Krzyżowej wykonali: Tadeusz Solecki i Mateusz Rzewuski.