Dziękczynienie w Rodzinie

Serdecznie zapraszamy na „Dziękczynienie w Rodzinie”,

Już po raz 3 odbędzie się ono w Toruniu, w dawnym Porcie Drzewnym przy ul. Droga Starotoruńska 3 na terenach, gdzie znajdują się Akademiki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w pierwszą sobotę czyli 3 września.

Od południa na scenie nad wodą grać i śpiewać będą regionalne zespoły folklorystyczne prezentując tańce i śpiewy ludowe.

Po 15, po wspólnej modlitwie koronką do Bożego Miłosierdzia wystąpią Zespół „Zyazd” prezentując dynamiczne utwory w stylu Country jak i opisujące polską historię ballady, Zespół Pieśni i Tańca „Równica” z Ustronia Śląskiego przedstawi nam piękno Ziemi Cieszyńskiej, pełne ciepła i słońca piosenki zaśpiewa Eleni oraz marszowo i radośnie zagra nam Orkiestra dęta im. Tadeusza Moryto z Łącka.

Spotkanie artystyczne zakończy koncert poświęcony błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Wystąpią muzycy z Warszawy, m.in. prof. Jerzy Maciejewski (fortepian), prof. Andrzej Wróbel(wiolonczela) oraz aktorzy scen stołecznych i łodzkich: p. Halina Łabonarska, p. Mirosława Marcheluk, p. Piotr Bajor.

Zadbamy również o zdrowie

Od godz. 12 na placu przed budynkami wyższej Szkoły Społecznej i Medialnej Cytomamobus dla pań badania cytologiczne i mammograficzne oraz konsultacje ze specjalistami;  wykłady, pogadanki o pełnych godzinach.

Porady kardiologiczne: badanie ciśnienia tętniczego krwi, rozpoznawanie wstępnych symptomów chorób serca i niewydolności krążeniowej, oraz poradnictwo w zakresie diety kardiologicznej.

Diabetologia: badanie stężenia cukru we krwi

stoiska ze zdrową, ekologiczną żywnością m.in. wędliny, nabiał, owoce, wytwarzane przez polskich rolników. Jedzenie ze staropolskimi potrawami na zimno i gorąco zarówno w stołówce akademickiej jak i na zewnątrz oraz lody, degustacje wyrobów mleczarskich.

Stoiska: Radia Maryja, WSKSiM, Fundacji Nasza Przysłość, SKOKu Stefczyka, który dla dzieci przygotował wiele niespodzianek, kiermasz Pierników Toruńskich.

Specjalnie oznakowane autobusy, za darmo, będą jeździły z centrum Torunia – Placu Teatralnego i Rubinkowa do Akademików WSKSiM oraz z powrotem.

Nie zapomnij, zachęć i zaproś innych, i przyjedź na Dziękczynienie w Rodzinie, w sobotę 3 września.

Patronat honorowy nad spotkaniem objęli, Ordynariusz Diecezji Toruńskiej JE ks Bp Andrzej Suski oraz prezydent Miasta Torunia p. Michał Zaleski.

Transmisja w Internecie w Radiu Maryja i Tv Trwam

Serdecznie zapraszamy!!!!!!