Dzień Matki

Jest taki dzień w roku, w którym staramy się być grzeczniejsi i milsi niż zazwyczaj. Już od rana z radością przytulamy się do naszych mam i obdarowujemy je największymi całusami.  Tym razem nie marudzimy, że znowu mleko na śniadanie, ale z uśmiechem wypijamy całą szklankę. Chcemy, aby tego dnia nasze mamy poczuły się wyjątkowo i nie myślały o codziennych troskach.

To Dzień Matki!

W „Antoninku” to szczególne wydarzenie, do którego przygotowujemy się już od kilku dni, a nawet tygodni.  Jest okazja, aby zaprosić nasze mamy, rodziców i opiekunów do miejsca, w którym spędzamy czas po zajęciach w szkole.  Możemy wtedy zaprezentować się z jak najlepszej strony, pokazać to, czego się tutaj uczymy.

Na zajęciach plastycznych razem z panią Kasią przygotowaliśmy kolorowe zaproszenia na naszą uroczystość, dekoracje, które zawiesiliśmy w świetlicy oraz małe upominki. Tym razem nasze mamy otrzymały od nas w prezencie eleganckie korale. Ich wykonanie nie było trudne – koraliki wykonaliśmy z papieru w kształcie trójkątów. Niemożliwe? A jednak – wystarczyło papierowy trójkąt nawinąć na patyczek w ciasny rulonik i skleić koniec. (Patyczek wyjęliśmy – to tylko nasze narzędzie pracy).  Tak powstał jeden koralik, a zrobiliśmy ich cały sznur w różnych kolorach! Mamom korale bardzo się podobały. Niektóre ubierają je na szczególne okazje, a nawet do pracy.

Podczas spotkania w świetlicy zaprezentowaliśmy mamom nasz ulubiony spektakl – bajkę o Czerwonym Kapturku. Tytułową rolę wykonała Iza Maćkiewicz, a w postać złego wilka wcieliła się Klaudia Chojnacka. Scenografię i rekwizyty przygotowaliśmy wspólnie z panią Kingą, która także napisała zabawny scenariusz.

Po części oficjalnej wspólnie z naszymi mamami zajadaliśmy się ciastami i słodkościami. Wszystko było pyszne! Jak mogłoby być inaczej, skoro wypieki zrobiły nasze mamy.

Anna Kościelska