Godzina łaski – 8 grudnia

We wtorek 8 grudnia przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Niewiele osób wie, że w tym dniu można wyprosić wiele łask. Matka Boża, objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli we Włoszech, w Montichiari w święto Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia 1947 r. powiedziała: Jest mym życzeniem, by każdego roku, w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono godzinę łaski dla świata. Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych. Nasz Pan, mój Boski Syn Jezus, ześle swe przeobfite miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina Łaski była praktykowana na całym świecie.

To nie przypadek, że Matka Boża ogłasza światu tę godzinę właśnie w adwencie, który jest czasem, by przygotować swoje serce, aby mógł w nim zamieszkać Pan Bóg. Otrzymujemy szczególne obietnice: Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia. Pan mój, Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci.
Najważniejsze jest dobro duchowe człowieka. Ilu ludzi w dzisiejszym świecie potrzebuje duchowego uzdrowienia, ilu stało się niewolnikami rozmaitych grzechów i sami nie potrafią sobie pomóc. Matka Boża przychodzi im z pomocą z nieba i wzywa do wspólnej modlitwy. Ilu ludzi na całym świecie w tej godzinie będzie błagać za swoich najbliższych, aby wyrwać ich z sideł zła, by ustrzec ich od piekła. Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (…). Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę – obiecuje Matka Boża.

W swoich objawieniach Maryja nie zapomina o sferze cielesnej człowieka. Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych.
Sama Matka Boża podaje sposób uczczenia tej godziny. Ci, którzy nie mogą przyjść do kościoła, niech modlą się w domu.

Zapraszam więc wszystkich naszych Parafian na wspólne czuwanie we wtorek od godz. 12.00 do 13.00 by zaczerpnąć jak najwięcej łask ze źródeł Bożego Miłosierdzia.

Ks. Wojciech Miszewski