„Gwałtownik Królestwa Bożego”

Zapraszamy na sesję tematyczną pt. „Zachować dziedzictwo Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego”, która odbędzie się w dniach 2-4 lutego w parafii św. Antoniego na Wrzosach w Toruniu. Sesję poprowadzą Dorota Seweryn oraz Grażyna Miąsik z Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku.

Jest to niepowtarzalna okazja, by spotkać i posłuchać bezpośredniego świadka życia Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego (1921-1987), założyciela ruchu oazowego, kandydata na ołtarze, człowieka wielkiej wiary, o którym Jan Paweł II powiedział: Swoje liczne talenty umysłu i serca, jakiś szczególny charyzmat, jakim obdarzył Go Bóg, oddał sprawie budowy Królestwa Bożego. Budował je modlitwą, apostolstwem, cierpieniem i budował z taką determinacją, że słusznie myślimy o Nim jako o „gwałtowniku” tego Królestwa (Mt 11,12).

Sesja rozpocznie się w piątek o godz. 18.00, zakończy zaś w niedzielę wczesnym popołudniem. Sesja ma charakter otwarty. Mogą w niej wziąć udział również osoby spoza ruchu, zainteresowane życiem i duchowością Sługi Bożego.

Serdecznie zapraszamy!