I  NIEDZIELA  ADWENTU 03.12.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   

 1. W najbliższy piątek  8 grudnia o godz. 17.00 w toruńskiej Katedrze nowomianowany Biskup Toruński Wiesław Śmigiel obejmie swój urząd. W sobotę 9 grudnia w kościele akademickim pw. Ducha Świętego o godz. 18.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne w intencji nowego Biskupa Toruńskiego. Natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 nastąpi uroczysty ingres do Katedry świętych Janów w Toruniu. Zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach.
 2. Jutro rozpoczynamy Roraty. Stara polska tradycja sięgająca czasów średniowiecza mówi o tym, że Polacy gromadzili się na Roratach. Msze św. roratnie odprawia się przed świtem, jako znak czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa, ukazywanego jako wschodzące Słońce. W naszym kościele na Msze św. roratnie zapraszamy w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Dzieci przynoszą lampiony i każdego dnia otrzymają fragment składanki. Przez okres Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 3. Przez wszystkie niedziele Adwentu i w dni powszednie w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w korytarzu przy biurze parafialnym rozprowadzane są świece wigilijne Caritas w cenie 6,50 13 i 15 zł oraz ozdoby świąteczne przygotowane przez Świetlicę Antoninek. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na kolonie letnie dzieci i inne cele charytatywne.
 4. Wzorem lat ubiegłych przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego lub w wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel składanej ofiary. Prosimy także o informację o osobach, którym potrzebna jest pomoc materialna.
 5. W tym tygodniu I środa miesiąca. O godz. 17.00 spotkanie formacyjne Żywego Różańca, a o godz. 18.00 Msza św. W intencji rodziców modlących się za swoje dzieci.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek  miesiąca. W tym dniu modlimy się za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej. O godz. 17.30 modlitewne spotkanie Margeretek.
 7. W piątek 8 grudnia przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.15, 8.30 i 18.00. O godz. 12.00 w kościele zapraszamy na tzw. Godzinę Łaski.
 8. Msza św. i spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 14.30.
 9. W niedzielę za tydzień kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszym kościele.
 10. Za tydzień w niedzielę w całej Polsce jak co roku dzień modlitwy i materialnej pomocy dla Kościoła na Wschodzie. Zbiórka na ten cel po Mszach św.
 11. Co roku na przełomie listopada i grudnia Szlachetna Paczka łączy Polaków we wzajemnej pomocy – potrzebujących z dobroczyńcami.  Na terenie naszej parafii powstał rejon Szlachetnej Paczki TORUŃ WRZOSY  Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą zostać Darczyńcami i pragną zorganizować pomoc w swojej parafii, przygotowując paczkę do wybranej rodziny.  Zapraszamy na stronę www.szlachetnapaczka.pl.
 12. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz Nauczyciela Ewangelii.