I NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2011

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Jutro rozpoczynamy Roraty. Stara polska tradycja sięgająca czasów średniowiecza mówi o tym, że Polacy gromadzili się na Roratach. Msze św. roratnie odprawia się przed świtem, jako znak czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa, ukazywanego jako wschodzące Słońce. W naszym kościele na Msze św. roratnie zapraszamy w dni powszednie o godz. 6.15. Dzieci przynoszą lampiony i każdego dnia otrzymają fragment składanki. Mamy nadzieję, że tak jak w latach poprzednich będzie nas bardzo wielu. Przez okres Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 2. Przez wszystkie niedziele Adwentu w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w korytarzu przy Biurze parafialnym rozprowadzane będą świece wigilijne w cenie 5 i 12 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne. Opłatki dostępne są w biurze parafialnym w ciągu całego tygodnia.
 3. Wzorem lat ubiegłych pragniemy przygotować świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przez cały okres adwentu przy ołtarzu św. Joanny będzie stał kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego lub w wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel składanej ofiary.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się za naszych kleryków oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej, o godz. 17.30 modlitewne spotkanie Margeretek. Spowiedź św. od godz. 17.00. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00
 5. W I piątek modlitwą i ofiarą wspieramy dzieła misyjne. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. W Pierwszy Piątek Miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.
 6. W pierwszą sobotę o godz. 8.00 odmówimy wspólnie Różaniec, a następnie o godz. 8.30 Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie do Niepokalanego Serca NMP.
 7. Chorych z posługą sakramentalną w miesiącu grudniu odwiedzimy w sobotę 17 grudnia.
 8. W sobotę 3 grudnia w kościele oo. Redemptorystów z udziałem pielgrzymów z całej Polski o godz. 13.00 rozpocznie się uroczystość dziękczynna z okazji XX – lecia Radia Maryja.
 9. Każdego roku z naszych przydomowych ogrodów usuwamy przerośnięte, niepotrzebne już choinki. Bardzo chętnie przyjmiemy je do dekoracji naszego kościoła. Chęć przekazania drzewek prosimy zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym.
 10. W środę w liturgii Kościoła wspominamy:– św. Andrzeja Ap. – modlić się będziemy za naszego bp. Andrzeja Suskiego.
 11. Msza św. odpustowa w odnowionej kaplicy na Barbarce w przyszłą niedzielę o godz. 13.00.
 12. Za tydzień w całej Polsce przed kościołami zbiórka ofiar na Kościół na Wschodzie.
 13. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela. W nim m. in. relacja z pobytu Benedykta XVI w Afryce, rozmowa z prof. Jadwigą Staniszkis o walce z krzyżem, rozważania adwentowe, sylwetka aktorki Stanisławy Celińskiej i odpowiedź Gazecie Wyborczej, że Kościół nie umiera.

 14. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Władysław Zając, l. 62, ul. Lniana, śp. Stanisława Bojakowska, l. 61, ul. Krucza, śp. Rozalia Hałas, l. 85, ul. Orla, śp. Janina Kołybska, l. 97, ul. Wrzosowa. Wieczny odpoczynek…