I  NIEDZIELA  ADWENTU 27.11.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Jutro rozpoczynamy Roraty. Stara polska tradycja sięgająca czasów średniowiecza mówi o tym, że Polacy gromadzili się na Roratach. Msze św. roratnie odprawia się przed świtem, jako znak czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa, ukazywanego jako wschodzące Słońce. W naszym kościele na Msze św. roratnie zapraszamy w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Dzieci przynoszą lampiony i każdego dnia otrzymają fragment składanki. Przez okres Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 2. Przez wszystkie niedziele Adwentu i w dni powszednie w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w korytarzu przy biurze parafialnym rozprowadzane są świece wigilijne Caritas w cenie 6, 12 i 14 zł oraz ozdoby świąteczne przygotowane przez Świetlicę Antoninek. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na kolonie letnie dzieci i inne cele charytatywne.
 3. Wzorem lat ubiegłych przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego lub w wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel składanej ofiary. Prosimy także o informację o osobach, którym potrzebna jest pomoc materialna.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej, o godz. 17.30 modlitewne spotkanie Margeretek.
 5. W I piątek modlitwą i ofiarą wspieramy dzieła misyjne. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. W Pierwszy Piątek Miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.
 6. W I sobotę o godz. 8.00 modlitwa różańcowa, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu odwiedzimy chorych.
 7. Za tydzień w niedzielę w całej Polsce jak co roku dzień modlitwy i materialnej pomocy dla Kościoła na Wschodzie. Zbiórka na ten cel po Mszach św.
 8. Co roku na przełomie listopada i grudnia Szlachetna Paczka łączy Polaków we wzajemnej pomocy – potrzebujących z dobroczyńcami.  Na terenie naszej parafii powstał rejon Szlachetnej Paczki TORUŃ WRZOSY  Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą zostać Darczyńcami i pragną zorganizować pomoc w swojej parafii, przygotowując paczkę do wybranej rodziny.  Zapraszamy na stronę www.szlachetnapaczka.pl.
 9. Parafialna Grupa Biegowa z ks. Jakubem zaprasza na wspólne bieganie „z różańcem w ręku” w środy i piątki o godz. 21. 00.
 10. W najbliższą sobotę 5 grudnia świętować będziemy w Toruniu XXV rocznicę powstania Radia Maryja. W tym roku uroczystości odbywać się będą w hali widowiskowo – sportowej przy ul. Bema.  Więcej informacji na stronie internetowej Radia Maryja.
 11. Środowiskowy Dom Samopomocy „Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman w Toruniu, zaprasza osoby niepełnosprawne do swojej siedziby przy Szosie Chełmińskiej 254/258. Więcej informacji i warunki na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablotce parafialnej.
 12. „Gdy czekanie na dziecko boli” to temat rekolekcji dla małżeństw starających się o potomstwo. Rekolekcje odbędą się w Zamku Bierzgłowskim 17 i 18 grudnia br. Informacje na plakacie oraz na stronie internetowej: www.gdyczekanieboli.pl
 13. Nowopowstała parafia św. Andrzeja Apostoła rozpoczyna swoją działalność. Pierwszy odpust odbędzie się w najbliższą środę 30 listopada  o godz. 17.00 w namiocie przy ul. Watzenrodego. Mszy św. będzie przewodniczyć ks. bp Andrzej Suski.
 14. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela.