I  NIEDZIELA  ADWENTU 28.11.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   

 1. Jutro rozpoczynamy Roraty, to stara polska tradycja sięgająca średniowiecza. Msze św. roratnie odprawia się przed świtem, jako znak czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa, ukazywanego jako Wschodzące Słońce. W naszym kościele na Msze św. roratnie zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Przez okres Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 2. Przez wszystkie niedziele Adwentu i w dni powszednie w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w korytarzu przy biurze parafialnym rozprowadzane są świece wigilijne Caritas w cenie 8, 14 i 16 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na inicjatywy charytatywne organizowane przez Caritas. 
 3. W tym tygodniu I środa miesiąca. O godz. 17.00 spotkanie Żywego Różańca, o 17.30 odmówimy różaniec, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji rodziców modlących się za swoje dzieci.
 4. W I czwartek  miesiąca  modlimy się za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej. Od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu w milczeniu, a o godz. 17.30 modlitewne spotkanie Margeretek.
 5. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
 6. W I sobotę o godz. 8.00 modlitwa różańcowa, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu odwiedzimy chorych w ich domach. 
 7. Ojciec Święty Franciszek ogłosił w Kościele synod. W czasie synodu mamy przyjrzeć się temu, w jaki sposób razem, duchowni i świeccy, budujemy wspólnotę Kościoła.  Czy i jak w Kościele ze sobą rozmawiamy? Jak często spotykamy się, by wspólnie szukać woli Bożej, a gdy już do takiego spotkania dojdzie, to na ile potrafimy cierpliwie słuchać siebie nawzajem, szanując zdanie drugiego. W okresie od 1 listopada do 20 grudnia br. droga synodalna odbywa się we wszystkich parafiach naszej diecezji, wspólnotach, ruchach i stowarzyszeniach. W naszej parafii zapraszamy na spotkanie synodalne w najbliższy piątek 3 grudnia po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy na wspólną modlitwę i dzielenie się słowem wszystkich, którym leży na sercu dobro i przyszłość Kościoła.
 8. W sobotę 4 grudnia przeżywamy wspomnienie św. Barbary. Nową inicjatywą naszej parafii i innych środowisk jest I Zlot Barbar. Zapraszamy w tym dniu na Barbarkę wszystkie kobiety o imieniu Barbara oraz wszystkich czcicieli świętej zwłaszcza tych, którym szczególnie patronuje. Rozpoczęcie o godz. 13.00 Mszą św. którą odprawimy przed kaplicą. Następnie modlitwa przy grocie św. Barbary i spotkanie przy ognisku. Program na stronie internetowej parafii oraz w Nauczycielu Ewangelii.
 9. Za tydzień w niedzielę w całej Polsce jak co roku dzień modlitwy i materialnej pomocy dla Kościoła na Wschodzie. Zbiórka na ten cel po Mszach św.
 10. Dzisiaj rozpoczynamy zbiórkę darów dla najuboższych naszych parafian z okazji Bożego Narodzenia. Tradycyjnie przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, w którym można składać swoje upominki. Prosimy, aby przedmioty były nowe, a żywność w trwałych opakowaniach.
 11. Diakonia życia działająca w ramach wspólnoty Domowego Kościoła przygotowała kalendarz rodzinny na 2022 rok zawierający zdjęcia rodzin z naszej diecezji i myśli Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Diakonia ta organizuje w czerwcu przyszłego roku rekolekcje dla rodzin po stracie dziecka. Kalendarz, w cenie 5 zł i w miarę możliwości więcej, jest formą cegiełki na fundusz rekolekcyjny i fundusz ochrony życia. Można go nabyć dzisiaj przed kościołem po Mszy Świętej. W imieniu diakonii życia dziękujemy za włączenie się w tak piękne i ważne dzieło, jakim jest ochrona życia.
 12. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziel i Nauczyciela Ewangelii.