I  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  05.03.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży – o 19.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 2. W środę rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci i młodzieży Zespołu Szkół nr 9. Spotkania rekolekcyjne w kościele od  środy do piątku: klasy 0 – III godz. 9.15, klasy IV-VI – godz. 10.45, klasy gimnazjalne – godz. 12.30.
 3. W związku z rekolekcjami szkolnymi, od środy do piątku codzienna Droga Krzyżowa o godz. 8.00.
 4. Po przerwie młodzież zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00.
 5. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w związku z dniem skupienia kapłanów naszego dekanatu w najbliższy czwartek nie odbędzie się.
 6. Kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie mają przyjąć sakrament chrztu św. w najbliższy piątek o godz. 19.00.
 7. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom.
 8. W niedzielę za tydzień kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej parafii. W ostatnich tygodniach wyremontowaliśmy pomieszczenia świetlicy Antoninek. W najbliższych planach pragniemy wykonać bardziej przestronne biuro parafialne.
 9. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 kolejna Msza św. dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
 10. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Upominki składamy do kosza przy ołtarzu św. Joanny. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Prosimy także o informację o osobach potrzebujących pomocy. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego, jako jałmużnę postną lub wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel wpłaty.
 11. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi są wyłożone na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym.
 12. Szkoła Podstawowa nr 9 zaprasza kandydatów do klas I wraz z rodzicami na Drzwi Otwarte w czwartek 9 marca o godz. 17.00.
 13. Klub Samopomocy Wrzos przy Stowarzyszeniu CISTOR mieszczącym się przy ul. Stokrotkowej 22 zaprasza osoby starsze, niepełnosprawne, aktywne, samotne chcące poznać nowe osoby, chcące rozwijać pasje i nowe umiejętności od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 16.00. Bliższe informacje w gablocie i na naszej stronie internetowej.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela.
 15. W ostatnim czasie z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Natalia Odważna, l. 89, ul. Zagonowa, śp. Marianna Rowińska, l. 80, ul. Warzywna, śp. Marek Bosak, l. 40, ul. Owsiana, śp. Wacław Nornicki, l. 78, ul. Szosa Chełmińska. Wieczny odpoczynek…