I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.02.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Msza św. i kolejne spotkanie młodzieży klas III gimnazjalnych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania dzisiaj o godz. 13.30. Sakramentu Bierzmowania udzieli w naszym kościele ks. bp Józef Szamocki w czwartek 4 kwietnia o godz. 18.00.

 2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – o godz. 8.00 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży o godz. 19.15. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 3. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się różnych rzeczy. Zaoszczędzone środki przeznaczone są dla najuboższych. Ofiary dla najuboższych można składać do skarbony św. Antoniego.

 4. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi są wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym. Na podstawie oddawanych kartek wystawiamy potrzebne zaświadczenia. Oddanie kartki jest też deklaracją, ze jesteśmy ludźmi wierzącymi i praktykującymi.

 5. Trwają w naszej parafii katechezy neokatechumenalne dla młodzieży i dorosłych. Spotkania odbywają się w poniedziałek i czwartek o godz. 19.00.

 6. W środę rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci i młodzieży Zespołu Szkół nr 9. Spotkania rekolekcyjne w kościele od  środy do piątku: klasy 0 – III godz. 9.15, klasy IV-VI – godz. 10.45, klasy gimnazjalne – godz. 12.30.

 7. W związku z rekolekcjami szkolnymi, od środy do piątku codzinna Droga Krzyżowa o godz. 8.00.

 8. W sobotę 23 lutego o godz. 17.00 zapraszamy na wspólne modlitewne czuwanie  Czcicieli św. Ojca Pio.

 9. Trwają w Toruniu Dni Dziedzictwa Kopernikańskiego. Zachęcamy do włączenia się w obchody, o których pisze do nas Ksiądz Biskup Ordynariusz w odczytanym przed chwilą liście.

 10. W sobotę 23 lutego przypada 68 rocznica śmierci błog. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. O godz. 11.00 Msza św. w kościele NMP pod przewodnictwem ks. abpa Edmunda Piszcza, a o godz. 12.00 uroczyste wspomnienie Błogosławionego w Sali Wielkiej Dworu Artusa.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela, a w niej o włoskiej stygmatyczce Natuzzy Evolo, dlaczego potrzebny jest nam Wielki Post i o konieczności głębszego przeżywania Mszy Świętej.