I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.03.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Biskup Toruński Andrzej Suski doceniając wkład w pracę na rzecz naszej diecezji z dniem 22 lutego br. odznaczył ks. dr. Dariusza Żurańskiego Kanonikiem Honorowym Kapituły Katedralnej

 2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Dzisiaj o godz. 17.00 I część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży – o godz. 19.15. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie na godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 3. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Na stoliku z prasą wyłożone są skarbonki wielkopostne do zbierania drobnych ofiar pochodzących z odmawianych sobie w Wielkim Poście przyjemności. Skarbonki z jałmużną postną będzie można złożyć do kosza przed Grobem Pańskim, a zebrane ofiary przekażemy na parafialne i diecezjalne cele charytatywne

 4. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00

 6. W I czwartek zapraszamy wspólnotę Margeretek na modlitewne spotkanie o godz. 17.30. Po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00 adoracja Najśw. Sakramentu.

 7. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej zwłaszcza Żywy Różaniec.

 8. W związku ze zbliżającą się konsekracją naszej świątyni w tym tygodniu zapraszamy na spotkania naszych Rad Parafialnych. We wtorek 28 lutego Rada Duszpasterska, w środę 29 lutego – Rada Gospodarcza. Spotkania odbędą się w plebanii o godz. 19.00.

 9. Wspólnoty Neokatechumenalne rejonu toruńskiego spotykają się w najbliższy piątek o godz. 19.30 w naszym kościele na konferencji wielkopostnej. Wszystkich zainteresowanych tym Ruchem zapraszamy.

 10. Kolejna edycja Kursu „Młodzieżowy Lider” rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 9.00, natomiast skierowany do rodziców kurs pt. „Porozumienie bez przemocy” w piątek 16 marca. Bliższe informacje na temat udziału w kursach na stronie internetowej naszej parafii.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy Tygodnik Katolicki Niedziela, a w nim rozmowa z Janem Pospieszalskim o odważnych reformach na Węgrzech, jak proboszcz w małej miejscowości uratował szkołę, o oryginalnym obrazie Jezusa Miłosiernego w Wilnie, kolejna medytacja wielkopostna i o 50. rocznicy śmierci św. Joanny Beretty Molla.