I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13.03.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Msza św. i kolejne spotkanie dzieci klas II przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców dzisiaj o godz. 14.30.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj w ramach kolekty gospodarczej. Przeznaczymy je na dalsze inwestycje parafialne. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją konieczność tych prac i wspierają parafię swoimi ofiarami wpłacanymi także na konto i przekazywanymi w kopertach jako „Dary serca”.
 3. Również dzisiaj o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Gościć będziemy p. Izabelę Kurtyka, żonę śp. Janusza Kurtyki prezesa IPN, który zginął w tej katastrofie.
 4. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Dzisiaj o godz. 17.00 I część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży – o godz. 19.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie na godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 5. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Na stoliku z prasą wyłożone są skarbonki wielkopostne do zbierania drobnych ofiar pochodzących z odmawianych sobie w Wielkim Poście przyjemności. Skarbonki z jałmużną postną będzie można złożyć do kosza przed Grobem Pańskim, a zebrane ofiary przekażemy na parafialne i diecezjalne cele charytatywne
 6. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym.
 7. Od środy do piątku w kościele trwać będą rekolekcje dla dzieci i młodzieży Zespołu Szkół nr 9.  Godz. 9.30 – klasy O – III, godz. 11.00 – klasy IV – VI,  godz. 12.30 – klasy gimnazjalne.
 8. Spotkanie liderów małych grup przygotowujących młodzież do bierzmowania w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy św.
 9. Młodzież klas III gimnazjalnych zapraszamy w niedzielę za tydzień na godz. 13.30 na kolejną Mszę św. i spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.
 10. Wydział Teologiczny UMK we wtorek 15 marca o godz. 19.00 zaprasza na konferencję pt. Kim jest twój Anioł.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela. Polecamy artykuły poświęcone Janowi Pawłowi II, o papieskiej encyklice „Fides et ratio”, wspomnienie papieskiej pielgrzymki do Torunia, biografia zmarłej aktorki Ireny Kwiatkowskiej, o problemie, jakim jest wzrost rozwodów.
 12. W ostatnim czasie odeszła do Pana śp. Irena Jóźwiak, l. 67, z ul. Sarniej. Wieczny odpoczynek…