II NIEDZIELA ADWENTU 04.12.2011

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać wszystkim za tak liczny udział w Roratach. W naszym kościele na Msze św. roratnie zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Podczas Rorat jest okazja do spowiedzi św. Zapraszamy także tych naszych parafian, którzy jeszcze nie zdążyli być na tegorocznych Roratach. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
  2. Dzisiaj w całej Polsce po Mszach św. zbiórka ofiar na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
  3. W czwartek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od godz. 12.00 do 13.00 zapraszamy na tzw. Godzinę Łaski.
  4. W niedzielę za tydzień o godz. 14.30 kolejna Msza św. dla dzieci klas II i ich rodziców – poświęcimy medaliki Matki Bożej.
  5. Również w przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace przed kościołem. Kończymy wykonanie granitowych schodów i elewacji przy głównym wejściu do naszej świątyni i biurze parafialnym. W przygotowaniu ozdobne poręcze i lampy przy wejściu do kościoła. Trwa przygotowanie iluminacji zewnętrznej naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie tych inwestycji, już ok. 500 rodzin przekazało imienną ofiarą na ten cel.
  6. Przez wszystkie niedziele Adwentu w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek. Opłatki dostępne są w biurze parafialnym w ciągu całego tygodnia. Ofiary z opłatka przeznaczone są na spłatę zobowiązań związanych z tegorocznymi pracami oraz na dalsze inwestycje przed kościołem. Natomiast w korytarzu przy Biurze parafialnym rozprowadzane są świece wigilijne w cenie 5 i 12 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na diecezjalne cele charytatywne. W biurze parafialnym jest też do nabycia kalendarz na rok 2012 wydany przez Wyższe Seminarium Duchowne.
  7. Wzorem lat ubiegłych przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przez cały okres adwentu przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby ofiarowane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach.
  8. Chorych z posługą sakramentalną przed świętami odwiedzimy w sobotę 17 grudnia.
  9. Każdego roku z naszych przydomowych ogrodów usuwamy przerośnięte, niepotrzebne już choinki. Bardzo chętnie przyjmiemy je do dekoracji naszego kościoła. Chęć przekazania drzewek prosimy zgłaszać w tym tygodniu w zakrystii lub biurze parafialnym.
  10. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela. W nim m. in. o konieczności pomocy Kościołowi na Wschodzie, o brutalnej walce z Radiem Maryja, rozważania adwentowe i rozmowa z bp. Józefem Szamockim o konieczności codziennej lektury Biblii.