II  NIEDZIELA  ADWENTU 04.12.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   

 1. Bóg zapłać wszystkim za udział w Mszach św. roratnich, które odprawiamy w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Podczas Rorat jest okazja do spowiedzi św. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 2. W dzisiejszą niedzielę 4 grudnia przeżywamy wspomnienie św. Barbary. Zapraszamy na Barbarkę wszystkie kobiety o imieniu Barbara oraz wszystkich czcicieli świętej na II Zlot Barbar. Rozpoczęcie o godz. 13.00 Mszą św. którą odprawimy przed kaplicą, następnie modlitwa przy grocie św. Barbary i spotkanie przy ognisku. Program na stronie internetowej parafii oraz w Nauczycielu Ewangelii.
 3. Dzisiaj w całej Polsce z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. W imieniu wszystkich osób obdarowanych na Wschodzie, z góry dziękujemy za modlitwę i za ofiary złożone na ten cel. Swoje ofiary możemy złożyć do koszyków na stolikach z tyłu kościoła.
 4. Przez wszystkie niedziele Adwentu i w dni powszednie w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w salce przy biurze parafialnym rozprowadzane są świece wigilijne Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na inicjatywy charytatywne Caritas.
 5. W ramach wieczorów u św. Antoniego w czwartek 8 grudnia o godz. 8.45 zapraszamy na wykład ks. dr. Mariusza Wojnowskiego pt. „Wszyscy potrzebujemy dzisiaj katechezy”.
 6. W czwartek 8 grudnia przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.15, 8.30 i 18.00. O godz. 12.00 w kościele zapraszamy na tzw. Godzinę Łaski. 
 7. Spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00.
 8.  Zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne które odbędzie się w przyszłą niedzielę 11 grudnia na Mszy św. o godz. 13.30.
 9. W przyszłą niedzielę tradycyjnie kolekta gospodarcza. Ofiary przeznaczymy na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych.
 10. Również w przyszłą niedzielę kolejna akcja mobilnego poboru krwi. Od godz. 9.00 do 14.00 przed kościołem stać będzie specjalny tzw. Krwiobus w którym będzie można oddać krew. Prosimy o przyniesienie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.
 11. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela.