II  NIEDZIELA  ADWENTU 05.12.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   

  1. Bóg zapłać wszystkim za udział w Mszach św. roratnich, które odprawiamy w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Podczas Rorat jest okazja do spowiedzi św. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
  2. Dzisiaj w całej Polsce z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. W imieniu wszystkich osób obdarowanych na Wschodzie, z góry dziękujemy za modlitwę i za ofiary złożone na ten cel. Swoje ofiary możemy złożyć do koszyków na stolikach z tyłu kościoła.
  3. Przez wszystkie niedziele Adwentu i w dni powszednie w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w salce przy biurze parafialnym rozprowadzane są świece wigilijne Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na inicjatywy charytatywne Caritas.
  4. W środę 8 grudnia przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.15, 8.30 i 18.00. O godz. 12.00 w kościele zapraszamy na tzw. Godzinę Łaski. Tego dnia Rycerstwo Niepokalanej zaprasza wszystkich członków i chętnych na spotkanie formacyjne o godz. 16.30 i wspólny różaniec o godz. 17.30.
  5. Spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00.
  6. Zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne które odbędzie się w przyszłą niedzielę 12 grudnia na Mszy św. o godz. 13.30.
  7. W przyszłą niedzielę tradycyjnie kolekta gospodarcza. Ofiary przeznaczymy na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych.
  8. Wzorem lat ubiegłych przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przy ołtarzu św. Antoniego stoi kosz, do którego można składać upominki. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego lub w wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel składanej ofiary. Prosimy także o informację o osobach, którym potrzebna jest pomoc materialna.
  9. Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów na spotkanie opłatkowe połączone ze zbiórką które odbędzie się w przyszłą sobotę 18 grudnia o godzinie 12.30 w naszym kościele.
  10. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela. Niestety od tej niedzieli wzrasta cena tygodnika do 8 zł.